Gönczöl Katalin, a társaság Dél-magyarországi Regionális Szekciójának konferenciáján hangsúlyozta: a bűnözés nem független a gazdaság és a piac mindenkori működésétől, kapcsolatban van a munkanélküliséggel és a jövedelmi viszonyokkal.
Rámutatott: a családon belüli erőszak nem csak a gyermekeket és nőket érinti: az idősek és a magatehetetlen betegek is elszenvedői, hiszen a megfélemlítés, a családtagoktól, barátoktól történő elszakítás és az elhanyagolás is a bántalmazás egyik módja. Napjainkra az erőszaknak kommunikatív szerepe is van; egy gyermek óhaját fejezte ki, amikor azt mondta: verjetek már meg, csak foglalkozzatok velem - jelentette ki Gönczöl.
A család nem csupán egy békés, idilli közeg, hanem egy állandó harci színtér is, ahol nem csak a szeretetért, hanem a pozícióért is meg kell küzdeni - fogalmazott.
Kovács Mihály, a szegedi rendőrkapitányság vezetője szerint a rendőrség egyedül képtelen megoldani ezt a problémát; ebben a lépéskényszerében szükség van a társszervek közreműködésére.
A védőnők, pedagógusok, családsegítők felelőssége az irántuk való bizalommal együtt nőtt: a megyében 2003 óta háromszorosára nőtt az ismertté vált esetek száma, közel száz ügyet regisztráltak - ismertette.
Ez nem feltétlenül jelent több bűncselekményt, csak nagyobb a nyilvánosságuk; az áldozatok ismerik és igénybe veszik a családsegítő és védő intézmények támogatását - mondta a kapitány.