A Newsmax.com cikke szerint mindez azokra igaz, akik nem alszanak eleget. Ilyenek az amerikaiak is, akik az ajánlott napi nyolc óra helyett átlagosan csupán hat és felet alszanak át. Néhány tipp a nyugodt alváshoz.
Ne aludjunk hangosan
A krónikus horkolás műtéti beavatkozással vagy injekciózással is jól kezelhető. A kockázat/előny mérlegelésénél gondoljunk arra, hogy a nyugodt éjszakai alvás nem csak a hortyogóknak jár ki, hanem hozzátartozóiknak is.
Jobb, ha a bárányok hallgatnak
2002-ben az Oxford Egyetem kutatása szerint a hagyományos bárány-számolgatás túlontúl unalmas ahhoz, hogy elnyomja az aktuális problémáinkat és aggodalmainkat, így azok már a 10. báránynál a fejünkbe tódulnak, és nem engednek aludni.
Fektessünk új matracba
Az ágybetétek átlagos időtartama 8 és 10 év között mozog. Ezt követően nemcsak göröngyös és hepehupa lesz, hanem tömérdek baktérium is fokozza a kellemetlenséget. Eltekintve a kényelmetlenségtől, egy tanulmány összefüggést fedezett fel a megtelepedett baktériumok és a csecsemőkori hirtelen halál között.
Egy ágyban a poloskával
Az ágyneműt hetente mossuk magas hőmérsékleten, és ha lehet, fehérítővel vagy fertőtlenítő hatású mosószerrel. Az Egyesült Államok egyes városaiban járványszerű méreteket öltött az ágypoloska-invázió. Nem véletlenül, hiszen egy évig is képesek elélni élelem nélkül.
Álmodjunk!
REM – azaz az álommal töltött idő – fázisban az agy csaknem olyan aktív, mint ébrenlét közben. Nevét az ilyenkor észlelt gyors szemmozgásokról kapta (Rapid Eye Movement). Ebben az alvásszakaszban dolgozza fel és szelektálja az agyunk a nap élményeit, benyomásait. Ezt már csak azzal fokozhatjuk, ha korán bújunk ágyba, elég időt hagyva magunknak a másnapra.
A nyugodt alvás elűzi a betegségeket
Utolsó frissítés:
A legfrissebb jelentések szerint a nyugodt éjszakai alvás a legjobb módszer a betegségekkel szemben.