Mivel a hormonpótlás következményeiről az egészséges emberek esetében nincsenek megbízható adatok, hormonterápiát csak nagyon pontosan körülírt orvosi javallatra (például törpenövés esetén) alkalmaznak - olvasható az amerikai orvosi társaság szakmai lapjának egyik cikkében.
A növekedési hormon (human growth hormone, HGH) pótlása veszélyekkel jár, mert kórosan megváltoztatja a szervezet szénhidrát metabolizmusát, és a vércukor szint ingadozásához, cukorbajhoz vezethet. Emellett ízületi panaszokat, artritiszt, magas vérnyomást, ödémát, szívelégtelenséget okozhat, és rákos burjánzást indíthat el. A HGH hívei – közöttük sok orvos – azonban azt állítja, hogy ez a hormon helyreállítja az elerőtlenedett fizikumot, a kókadó szexuális érdeklődést, feszessé teszi a petyhüdt bőrt, de "gyógyítja" a depressziót és élesíti az elmét is. A HGH használatát az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) tiltja, az engedély csak néhány nagyon speciális orvosi indikációra szól.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a legtöbb amerikai profi sportliga tiltja sportolóinak a HGH használatát. Szakértők szerint ugyanis nincs tudományos vizsgálati eredmény arról, milyen következményekkel jár a használata az egészséges embereknél. A kísérő jelekből azonban annyit bizton állítanak az orvosok, hogy súlyos fizikai károsodást okozhat.
A fiatal emberek szervezetében sok növekedési hormon termelődik, a hipofízis (az agyalapi mirigy) kellő mennyiségben pumpálja a vérbe, hogy a csontok és az izmok növekedjenek, erősödjenek, és a bőr a benne lévő kollagéntől feszes legyen. A HGH termelése azonban az egyéb hormonokhoz hasonlóan az évek múltával csökken, aminek következtében idővel csökken az izomtömeg, valamint a csontok szilárdsága is, ezzel szemben nő a zsírszövet mennyisége, a bőr pedig elvékonyodik.