A Washington Post újságírója, Christian Davenport azt gyanítja, hogy a Fehér Ház környékén zajló földmunkák nem csupán közművek felújítását célozzák, hanem bunker épül az elnöki rezidencia alatt.
Utalt a The New York Times egy korábbi értesülésére, miszerint 2002-ben, a Haditengerészeti Csillagvizsgálónál található alelnöki rezidenciánál zajló építkezésről robbanásokat hallottak, a hatóságok pedig a munkálatok kényes voltára, nemzetbiztonsági és védelmi jellegére hivatkozva kitértek a magyarázat elől.
A Fehér Ház, ez a 200 éves, neoklasszicista kúria csak a jéghegy csúcsa, már van alatta bunker, több is - állította a lap. Az elnöki hivatal 565 négyzetméteres, válságtanácskozásokra alkalmas termét 2007-ben újították fel. A keleti szárny alatt van egy atombomba-biztos pince is; 2001 szeptember 11-én ide menekítették be Richard B. Cheney alelnököt.
Davenport cikkében azt találgatta, hogy vajon léteznek-e olyan föld alatti folyosók, amelyek a Fehér Házat összekötik a külügy- és a pénzügyminisztériummal.
Washington legmagasabb épülete a Nemzeti Katedrális. A tágas terek és széles sugárutak városában a liftek ritkán vezetnek két számjeggyel jelölt emeletre. Itt sok minden a föld alatt, a pillantások elől rejtve történik - folytatódik az írás. A felszín alatt él a metró, a kongresszus épületeit összekötő folyosórendszer, de ide került a Smithsonian Múzeumok Sackler Galériája, s a Nemzeti Akvárium is a kereskedelmi minisztérium épülete alá.
A National Mall hatalmas, parkos területére szigorú szabályozások vonatkoznak, ezért az oda tervezett Vietnám-emlékművet a mérnökök szintén a föld alá képzelték el, ahol egy csaknem 2800 négyzetméteres teret is ki tudnak alakítani, egy szerény, 140 négyzetméteres felszíni pavilon helyett.
A szerző utalt rá, hogy a "föld alatti műveleteknek" hagyományuk van Amerikában. A nyugat-virginai Greenbrier üdülőközpontban például potom 30 dollárért meg lehet tekinteni, hogy a hidegháború idején hová és milyen körülmények közé tervezték menekíteni a kormányt Washingtonban.