Kásás Tamás és Kemény Dénes: távozásuk nagy vérveszteség lenne |
„Még most sem tudom, hogy a válogatott kispadján maradok-e – mondta lapunknak a szakember. – Úgy döntöttem, a végleges döntést csak decemberben hozom meg, addig pihenni szeretnék, rám fér. Az is elképzelhető, hogy továbbra is edzősködöm, csak más szinten. Szívesen treníroznék például fiatalokat, gyerekeket. Sportvezető azonban semmiképpen nem leszek, nem vagyok olyan alkat. Hogy tovább menjek: még az is lehet, hogy az élet más területein próbálom ki magam.”
Három megnyert olimpiai arany után és egy esetleges kapitányváltás előtt természetesen azt is szeretné tudni mindenki, hogy a mostani csapatból kikre lehet számítani később is. „Hogy hányan lesznek ott Londonban a pekingi csapatból? Ezt persze nem tudnám megmondani, de úgy, mint eddig, most is 5-6-emberrel lehet számolni. Én is így kalkulálok. Aztán hogy ténylegesen hányan lesznek ott, ez csak a végén derül majd ki” – tette hozzá a kapitány. Amit biztosan lehet tudni, hogy Benedek Tibor biztosan otthagyja a válogatottat, de mint kiderült, nem csak ő foglalkozik hasonló gondolatokkal.
Extra jutalom a válogatottnak |
Szeptember 10-e délelőtt válogatott vízilabdások adták át az elárverezett vízipólós olimpiai relikviákat a szerencsés licitálóknak. Az árverésből befolyt összeget a Vodafone felajánlotta a Gézengúz Alapítvány javára és 10 millió forintos olimpiai jutalomban részesítette a férfi vízilabda válogatottat. „Az adományt illetően én továbbra is az eddigi hagyományokat fogom követni, azaz minden játékosom ugyanannyi pénzt fog kapni ebből is – nyilatkozta Kemény Dénes. – Ha valaki esetleg többet tett a válogatott pekingi szerepléséért, az klubszinten ezt úgyis tudja majd kamatoztatni.” |
A háromszoros olimpiai bajnok elmondta, hogy elsősorban nem a pénz motiválja abban, hogy kint maradjon. Pár éve már lett volna lehetősége hazajönni kevesebb pénzért és nem rajta múlt, hogy a transzfer mégsem jött létre. „Kint nyugodtabb az életem, ez tény. Nincs olyan nagy felhajtás és én ezt élvezem, de egyébként is teljesen más a vízilabda körüli miliő, mint itthon. Nem vagyok olyan alkat, aki nagyon szeretné a rivaldafényt, azt azonban egyáltalán nem tervezem, hogy esetleg végleg letelepednék Olaszországban.”
Jövője egyébként még saját maga előtt sem világos. „Hogy a sportpályafutásom után mi lesz velem, azt még nem tudom. Lehet, hogy a vízilabda közelében maradok, de az biztos, hogy a közeljövőben derül ki számomra is, mihez kezdek, ha egyszer majd nem vízilabdázom. Aktív pályafutásom utolsó éveiben lesz majd időm ezzel foglalkozni.”
Benedek kiválásával mindenképpen változik a válogatott arculata. Kásás mellett Kiss Gergely, Molnár Tamás vagy Biros Péter is három olimpián harcolt a végső győzelemért, és korántsem biztos, hogy még a negyediken is ott lesznek. Ha pedig a szövetségi kapitány is feláll a kispadról, akkor új időszak kezdődhet a válogatottnál.
„Nagyon szép és nagyon eredményes volt ez a korszak Kemény Dénessel a válogatott élén, de el kell fogadnunk, hogy ez talán végleg lezárul – így Kásás. – Mindennek vége van egyszer. De nem aggódom. Az utánpótlás jó, a fiatalok kiváló eredményeket érnek el, a felnőtt válogatottól azonban ne várjunk el azonnal jó eredményeket. Türelmesnek kell lennünk, idővel összeállnak majd megint.”