Ezt Martin György, a hazai szövetség (MVLSZ) elnöke erősítette meg kedden, jelezve, hogy az olimpiai bajnoki címvédő férfiegyüttes után a pekingi nyári ötkarikás játékokon negyedik hölgycsapat távolmaradásáról is értesítették a FINA-t, a nemzetközi szövetséget. A kérdésre, hogy sportdiplomáciai szempontból mekkora kárt okoz e lépés, az MVLSZ első embere ezt válaszolta:
"Negatív lesz a megítélésünk, s mindazt a pozitívumot, amit eddig szereztünk a világszövetségnél, most szépen elveszítjük. De nem tehettünk mást, vissza kellett léptetnünk mindkét nemzeti együttesünket, mert anyagilag nem állunk úgy, hogy a jövő évi Vl-ben akár csak egyik válogatottunkat is elindítsuk. Az állami pénzek megkurtítása nyomán 98 millió forint hiányzik a költségvetésünkből, márpedig ekkora lyukat nem tudunk szponzori támogatásból betömni."
Martin György elmondta még, hogy hosszas vívódás után úgy döntött, a nehéz helyzet ellenére indul a vasárnapi elnökválasztáson, ahol a közgyűlés megválasztja az új elnökséget is. Még aznap az MVLSZ vezető testülete dönthet a szövetségi kapitányokról, így várhatóan eldől, hogy a Pekingben a nemzeti csapattal megszakítás nélkül harmadik olimpiai elsőségét szerző Kemény Dénes, illetve a női válogatottat irányító Godova Gábor marad-e a helyén.
Kevés a pénz: egyik vízilabda-válogatott sem indul a Világkupán
Utolsó frissítés:
A vízilabdázók 2009-es Világliga-küzdelmeiben sem a magyar férfi, sem a női válogatott nem indul az anyagi lehetőségek beszűkülése miatt.