© AP |
A különbség annyi, hogy előbbinek majdnem harminc perc állt rendelkezésére ehhez a teljesítményhez, míg utóbbinak nem sokkal több, mint tíz. Mindenestre lehengerlő játékuknak köszönhetően a nyugat uralta a mérkőzést, a végső győztes kiléte így egy percig sem volt kérdéses. „Olyan volt, mint a régi szép időkben – merengett O’Neal. – Hiányoznak azok a meccsek. Kobe ma nagyon érezte, merre vagyok és nagyszerű passzokat kaptam tőle.”
A két játékost Mike Brown, a keletiek trénere is dicsérte. „Ez a két fickó együtt halálos kombináció. Ma este láttuk, hogy ez mit is jelent pontosan és milyen volt a múltban. Játszanak, amelyik csapatban játszanak, de az biztos, hogy ha együtt maradtak volna, még a lábujjaikra is felhúzhatták volna az újabb és újabb bajnoki aranygyűrűket.” A páros ezúttal is olajozottan működött, szokás szerint most is tökéletesen illeszkedett egymásba O’Neal bohóckodása és showműsora, valamint Bryant józan és pontosan kiszámított játéka.
„Jó napot fogtunk ki, ennyi az egész – magyarázta röviden Bryant a mérkőzést. – Agresszívek akartunk lenni és sokat beszéltünk erről, mielőtt kifutottunk volna a pályára. Tavaly kikaptunk, így idén mindenképpen győzni akartunk.” Ez sikerült is, hiszen annak ellenére, hogy rosszul kezdtek, a nyugatiak hamar felálltak és kezükbe vették az irányítást. Az eredmény hagyományosan nem a legfontosabb az 1973 óta rendezett gálán, ma leginkább a két egykori barát nagy alakítására figyelt mindenki.
Shaquille O’Neal nagy valószínűséggel utolsó All-Star gáláján vett részt, ráadásul tavaly le is maradt a mérkőzésről, miután tizennégyszer sorozatban beválasztották. „Valam olyasmit akartam csinálni ma este, ami kicsit más, ami különleges – mondta O’Neal. – Tudom, hogy ez az utolsó lehetőségem, és emlékezetesen akartam búcsúzni a gálától, a szurkolóktól és magamtól.” MVP-ként búcsúzott.
A 2009-ES ALL-STAR HÉTVÉGE ZSÁKOLÓVERSENYE
A hétvége zsákolóversenyét Nate Robinson (New York Knicks) nyerte, aki az utolsó körben már csak a tavalyi győztes, idén is superman-jelmezbe öltöző Dwight Howarddal állt harcban. Robinson győzelme nemcsak azért okozott kellemes meglepetést, mert a kosaras nincs száznyolcvan centiméter magas, de utolsó ugrásaként a több mint 210 centiméter magas Howardot állította a palánk elé, és őt átugorva préselte be a labdát a gyűrűbe.
ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA) |
ALL-STAR HÉTVÉGE, 2009 |