Magyarország–Finnország: 1-2
Utolsó frissítés:
Bemutatkozott szerda este Pintér Attila új magyar válogatottja. A győri meccsen az ellenfél az a Finnország volt, amely ellen – 1997-ben – utoljára vívtuk ki legalább annak lehetőségét, hogy pótselejtezőt játszunk egy világbajnokság előtt. Rádásul a finnekkel tíz napja ismét összesorsoltak minket: a 2016-os Európa-bajnokság selejtező csoportjába, így idén játszuk még egyszer. Az első találkozón azonban rettenetes volt a magyar válogatott, amely vezetett ugyan, de végül 2-1-re kikapott.
Most érkezett
Megint cserélünk
Elek Ákos jön be, Sándor György lement. (Azt sem vettük észre, hogy a pályán volt eddig.)
Amikor tavaly december 19-én reggel a hvg.hu forrása azt mondta: Pintér Attila lesz a délben kinevezendő szövetségi kapitány, hirtelen erősen megrendült a máskor feltétlenül megbízhatónak bizonyult informátorba vetett bizalom. Aztán néhány óra múlva kérhettük az elnézést: hiába jósolta Csányi Sándor MLSZ-elnök korábban, hogy az ősz gyalázatos eredményei után (0-3 Bukarestben, 1-8 Amszterdamban) külföldi edző kerül a nemzeti tizenegy élére, végül a tavalyi bajnok Győr edzőjét választotta, a magyar futball Pinyőjét, akiről mindenki éppen azt találgatta, mikor rúgják ki klubcsapatától.
Pintér lelkesen vállalta a kapitányságot, bár úgy tűnt, mintha őt is meglepte volna a felkérés. Koncepciót nem nagyon vázolt, csak elmondta, hogy összefogás kell a magyar futballban, és különböző játékrendszerek váltogatásával lehet majd eredményeket elérni. Az azóta eltelt bő két hónapban többször összehívta a válogatottképesnek tartott játékosokat – lassan kevesebben vannak az országban azok a focisták, akik nem voltak még ilyen programon –, majd a mostani meccs előtt jóformán minden idők legnagyobb keretét rendelte be. Pintér láthatóan a magyar bajnokságban játszókra épít, kihagyta például az egyik legtöbbre taksált magyar labdarúgót, a német Schalke 04-ben játszó, tavaly azonban Egervári Sándornak és az egész magyar szakmának beszóló Szalai Ádámot.
Az új kapitány csapata azonban ötlettelenük, kifejezetten gyengén játszott. Ugyan a 13. percben Rudolf Gergely megszerezte a vezetést, ám végül a finnek egyenlítettek, sőt, az utolsó percekben egy tizenegyesből megszerezték a győzelmet is.
Percről percre
Bejött
Mármint Gyurcsó. Pedig Lovrencsicstől mindenki csodát várt, hiszen ő a Lech Poznan egyik sztárja. A lengyel bajnokság sem lehet túl erős, na.
Cserélünk
Gyurcsó Ádám jön majd be Lovrencsics Gergő helyére.
Jó hírünk van
Négy perc és 44 másodperc után sikerült átjutni a finn térfélre. Tény, helyzetünk is lett, de Koman 7-8 méterről, tökéletesen üresen a kapu mellé lőtt.
27 másodperc
Ennyi kellett a finneknek, hogy majdnem gólt rúgjanak. Negyedik szögletüket rúghatták a helyzet után, de megúsztuk.
Minden tökéletes
Legalábbis Pintér Attila így gondolhatja, mert nem cserélt egyetlen játékost sem a szünetben. Alighanem nem látta az első félidőt. De elkezdődött a második.
Már megint a nejemnek volt igaza
Régi teóriája igazolódik be újra ezen a meccsen a feleségemnek, miszerint a magyar foci nem keverendő össze a FOCIVAL, ezért külön kifejezést illene rá használni. A magyar foci: moci. A meccs első félideje alapján elmondható tehát, hogy mocistáink kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtanak már vagy harminc éve.
(KG)
Koszovó először játszott válogatott meccset
Koszovó-Haiti: 0-0
Vannak helyek egyébként, ahol ellentétben velünk és a koszovóiakkal, fociznak:
Görögország - Dél-Korea 0-1 (szünetben - a görögök amúgy csoporttársaink az Eb-selejtezőn)
Dél-Afrika - Brazília 0-2 (szünetben)
Montenegro - Ghána 1-0 (46. perc)
Ami véget ért: Oroszország-Örményország 2-0
A magyarok becsületesek, nyíltak, vendégszeretőek és éles eszűek
írta Erkki Räikkönen finn író 1922-ben az „Aurinkoinen Unkari” című művében. Ami annyit tesz, hogy „Verőfényes Magyarország”. Amennyiben így marad az eredmény, akkor a finnek kiadhatják a „Verő, fényes Magyarország” kötetet is. Elnézést.
(ha)