Liu Shaolinék történelmet írtak. Megvan Magyarország első téli olimpiai aranya! - pjongcsangi hírfolyam
Utolsó frissítés:
A pjongcsangi téli olimpia 13. versenynapján, csütörtökön kilenc számban avattak győztest.
Most érkezett
Percről percre
Liu Shaolin Sándor csak B-döntős 500 méteren
Liu Shaolinék futamát egyszer visszalőtték, a második próbálkozásra a rajt rendben volt, de nem a magyar fiúnak, aki csak harmadik lett, így csak a B-döntőben folytathatja.
Keszler Andrea nem jutott tovább
A nők 1000 méteres negyeddöntőjében a magyar versenyző futamában 5., utolsó lett, így nem jutott tovább. Ezzel a magyar nők szereplése véget ért az olimpián.
Liu Shaolin Sándor azonban mindjárt elődöntőzik 500 méteren, majd jön a férfi váltó 5000-es döntője, amelyben lehet drukkolni a magyar csapatnak.
Liu Shaolin Sándor elődöntős, Liu Shaoangnak nem jött össze
A rövidpályás gyorskorcsolya 500 méteres számának negyeddöntőjében Liu Shaolin Sándor futamában második lett, így továbbjutott az elődöntőbe, ugyanez nem sikerült Liu Shaoangnak, ő nem került az első kettő közé a futamában, sőt végül egy lökés miatt ki is zárták.
Újabb magas rangú delegáció érkezik Észak-Koreából
Magas rangú delegációt küld Észak-Korea a Dél-Koreában zajló téli olimpia záróünnepségére is – jelentette be a szöuli országegyesítési minisztérium csütörtökön.
A phenjani küldöttséget Kim Jong Csol, az Észak-Koreai Munkáspárt központi bizottságának elnöke, a Korea-közi kapcsolatok északi főmegbízottja vezeti majd. A nyolctagú delegáció három napot tölt majd Dél-Koreában – tájékoztatott a szöuli tárca.
Arról egyelőre nincsenek hírek, hogy az észak-koreaiak terveznek-e találkozót a vasárnapi záróünnepségre érkező amerikai delegáció tagjaival. Az amerikai küldöttséget Ivanka Trump, Donald Trump elnök lánya vezeti majd.
Két héttel ezelőtt a téli olimpia megnyitójára is érkezett egy magas rangú politikai delegáció Phenjanból. A 22 fős küldöttségnek Kim Dzsong Un észak-koreai vezető húga, Kim Jo Dzsong, valamint Kim Jong Nam névleges államfő is tagja volt.
A záróünnepségre várt phenjani delegációt vezető Kim Jong Csol korábban az észak-koreai katonai hírszerzés vezetője volt, és ebben a pozíciójában köze lehetett 2010-ben a Cseonan dél-koreai hadihajó ellen elkövetett támadás, valamint a dél-koreai Jonpjong-sziget elleni tüzérségi támadás kiterveléséhez.
Búcsút inthet az érmének a doppingoló curlinges
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) doppingvétség miatt megfosztotta bronzérmétől az orosz Alekszandr Kruselnyickijt és Anasztaszija Brizgalovát, akik curling vegyespárosban lettek harmadikok.
Drámai végjáték a női hokitornán
Az Egyesült Államok csapata nyerte meg a téli olimpia női jégkorongtornáját: a fináléban szétlövés után győzte le a címvédő Kanadát.
Az első harmadban sokáig nem esett gólt, majd a szakasz hajrájában a játékrész jelentős részét emberelőnyben játszó amerikaiak szereztek vezetést. A szünetben aztán rendezte sorait a címvédő, s a második játékrészben fordítani tudott. Második gólját az a Marie-Philip Poulin szerezte, aki 2010-ben Vancouverben és négy évvel ezelőtt Szocsiban is duplázott a fináléban.
A harmadik harmadban a kanadaiak inkább az előnyük megtartására törekedtek, és gyors ellentámadásokkal próbálták eldönteni az összecsapást, de pont egy elhibázott kontratámadás miatt tudott egyenlíteni ellenfelük: a játékrész második felében egy "három az egy elleni" szituációban Laura Stacey rendkívül önző volt, lövése kivágódott a palánkról, a túloldalon pedig azonnal kiugrott Monique Lamoureux-Morando, és szép szólógólt lőtt.
A hosszabbításban nem változott az állás, majd a szétlövésben az ötödik, zárópárban – három kanadai és két amerikai elhibázott büntetőnél – Hilary Knight nem ütötte be a sorsdöntő gólt. Így folytatódott a párbaj, Jocelyne Lamoureux-Davidson a kapust gyönyörűen elfektetve volt eredményes, Meghan Agosta kihagyott büntetője után viszont már ünneplő amerikaiak lepték el a pályát.
Az Egyesült Államok előzőleg 1998-ban szerzett olimpiai aranyérmet, azóta sorozatban négyszer a kanadaiak diadalmaskodtak.
A torna végeredménye:
olimpiai bajnok: Egyesült Államok
2. Kanada
3. Finnország
Michelle Gisin a kombináció bajnoka
A 24 éves svájci alpesi síző pályafutása első olimpiai érmét szerezte. A második helyen az amerikaiak sztárja, Mikaela Shiffrin végzett, ő már a második érmét szerezte Pjongcsangban, miután egy héttel ezelőtt megnyerte az óriás-műlesiklást.
A bronzérem az ugyancsak svájci Wendy Holdener nyakába került.
A lesiklás után a minden bizonnyal utolsó olimpiáján szereplő Lindsey Vonn állt az élen, a 33 éves amerikai – aki egy nappal korábban a lesiklásban szerzett bronzával minden idők legidősebb dobogósa lett a női alpesi sízők között – azonban a műlesiklásban hibázott és kiesett.
Eredmények: alpesi sí, női kombináció
olimpiai bajnok: Michelle Gisin (Svájc) 2:20.90 perc (lesiklás: 1:40.1 perc/műlesiklás: 40.76)
2. Mikaela Shiffrin (Egyesült Államok) 2:21.87 (1:41.35/40.52)
3. Wendy Holdener (Svájc) 2:22.34 (1:42.11/40.23)
Megszenvedett a pályával, 30. Kékesi Márton
A magyar síző a lesiklás második körében nem csúszott olyan egyenletesen, mint az első futamban, voltak kisebb hibái, de végül teljesítette az elsőhöz képest kevésbé ritmusos pályát, ráadásul a legjobb harmincba is bekerült, ami a célja volt.
"Megszenvedtem a pályával, de nagyon boldog vagyok, hogy sikerült a legjobb harminc közé kerülnöm. Nehéz volt a vonalvezetés, de most sokkal korábban jöhettem le, mint az elő menetben, így a pálya kevésbé romlott le" – értékelt Kékesi Márton, aki az MTI kérdésére úgy reagált, szeretne még ebben az idényben világkupafutamon is versenyezni, de erről még nem egyeztetett sem az edzőjével, sem a szövetség vezetőivel.