Anglia és Svédország a nyolc között, de micsoda drámák után!
Utolsó frissítés:
Svédország egy megpattanó találattal ejtette ki a vébék egyenes kieséses szakaszában immáron 60 éve gólképtelen svájciakat. A nagy küzdelem megvolt, este remélhetőleg a szép foci is összejön. Kolumbia és Anglia csapott össze a legjobb nyolc utolsó kiadó helyéért. Ez volt a vébé 20. napja.
Most érkezett
Harry Kane, Ashley Young, Dele Alli és a többiek csak követni fogják elődeiket, Anglia megint családást okoz?
Mi lesz kedd este? Szubjektív előzetes a Kolumbia–Anglia elé. Kolumbia Dercsényi Dávidé, Anglia Nagy Iván Zsolté.
Mindenképp kattintsanak.
A keddi menü:
- Svédország–Svájc 1-0
- Kolumbia–Anglia 1-1, tizenegyesekkel 3-4
Percről percre
Willian a vb után Neymar helyett Messinek adhat gólpasszt
A ma még klubszinten a Chelsea-t erősítő brazil sztár a hírek szerint felkeltette a Barcelona figyelmét, akik a vb alatt egy 80 millió eurós ajánlatot készítettek elő a szélső megszerzéséért. Az El Mundo Deportivo szerint a londoni klub, valamint Willian is hajlik az egyezségre. Elképesztő összeg ez egy a napokban már 30. születésnapját ünneplő labdarúgóért.
A futball megrontásával vádolja Neymart a dán legenda
Peter Schmeichelnek nagyon nem tetszett, ahogyan gólja után többször is a földön hemperegve húzta az időt a brazilok klasszisa. Szabálymódosítást vagy szigorúbb fellépést szeretne a FIFA-tól és a játékvezetőktől a hasonló esetekre.
Thriller van eddig a vébén, thriller, ha mondom
Belgium Japánnak lőtt 94. perces gólja már a kilencedik olyan győztes találat volt az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, amely a 90. percben vagy az után született.
A 2014-es brazíliai tornán összesen nyolc ilyen gólt jegyeztek fel, s ebben már benne voltak azok a találatok is, amelyek a hosszabbításban estek. Korábban egyetlen vb-n sem született ilyen sok késői győztes gól, mint a mostanin.
Az oroszországi vb késői győztes góljai:
- nyolcaddöntő: Belgium–Japán 3-2 (Nacer Chadli 94. perc, 3-2)
- csoportkör: Koreai Köztársaság–Németország 2-0 (Kim Joung Kvon, 93., 1-0)
- csoportkör: Horvátország–Izland 2-1 (Ivan Perisic 90., 2-1)
- csoportkör: Szaúd-Arábia–Egyiptom 2-1 (Szalem al-Davszari 95., 2-1)
- csoportkör: Németország–Svédország 2-1 (Toni Kroos 95., 2-1)
- csoportkör: Svájc–Szerbia 2-1 (Xherdan Shaqiri 90., 2-1)
- csoportkör: Brazília–Costa Rica 2-0 (Philippe Coutinho 91., 1-0)
- csoportkör: Anglia–Tunézia 2-1 (Harry Kane 91., 2-1)
- csoportkör: Irán–Marokkó 1-0 (Aziz Buhadduz 95., öngól, 1-0)
Így áll az ágrajz
Nyolcból hat helyünk elkelt, már csak kettő kiadó. Vajon ki örülhet a nap végén?
Az időpontokból egy-egy órát szokás szerint érdemes visszavonni, hogy megkapjuk a magyar kezdési időt.
Utoljára takarítottak ki maguk után a japán szurkolók
A vébé legszimpatikusabb szurkolói hazamennek. De a lelátót még kitakarították maguk után. Egyébként a japán focisták az öltözőt is kitakarították maguk után.
Hét érintés 9:35 másodperc alatt – ezzel nyertek a belgák
Ember nincs, aki meg tudja mondani, hogy 2-2-es állásnál Japán miért nem kisszögletet akart elvégezi 20 másodperccel a meccs vége előtt. Hosszabbításra mentettek volna, de inkább beívelték a hórihorgas védők és kapus közé.
A többi történelem. Hét érintés, egy belga gól, Japán kiesett. Mindez 9:35 másodperc alatt:
A FIFA-nál már a brazilok vb-győzelmére készülnek
Legalábbis történelmi összeállítást készítettek a rekordokról, amelyek a Selecao végső győzelmét vetítik előre. A legjobb, legérdekesebb mutatókat szemléztük!
A Juventus komolyan érdeklődik Ronaldo iránt
Eddig csak amolyan mendemonda volt a „hír”, amolyan hírlapi kacsa, de most a Marca, a madridi szócső is megírta. „A Juve komolyan érdeklődik CR7 iránt” – írják. Innentől érdemes hitelt adni a dolognak.
A japán kapitány a meccs után azt mondta, mindenki zuhanyozzon le
A japán válogatott nagyon közel volt ahhoz, hogy története során először bejusson a legjobb nyolc közé a labdarúgó-világbajnokságon, de a 94. percben kapott góllal végül alulmaradt a belgákkal szemben. Szövetségi kapitányuk, Nisino Akira nem tudta palástolni csalódottságát, s bevallotta, hogy le van sújtva.
Az esélytelenebbnek tartott ázsiai csapat úgy kapott ki a hétfői nyolcaddöntőben, Rosztov-na-Donuban, hogy 2-0-s előnyt tékozolt el. Ez a harmadik alkalom, hogy Japán nem tudott továbblépni a 16 közül, de ilyen közel talán még soha nem állt a továbbjutáshoz. A játékosok közül többen térdre rogytak és sírtak a lefújást követően, az öltözőben pedig csak álldogáltak, s nem tudták, mitévők legyenek.
"Mondtam nekik, hogy tusoljanak le" – árulta el a szövetségi kapitány.
A szakember felidézve a meccsen történteket úgy fogalmazott: nagyon jól kezdtek, és nem számított arra, hogy így végződik a csata.
"Vezettünk és a kezünkben volt a győzelem, nem vártam ilyen végeredményt. Szembesültünk a belga keret mélységével és Belgium erejével. Ezt éreztem a lefújáskor" – mondta keserűen Nisino Akira.
A gól nélküli első félidőt követően a világranglistán 61. japán együttes az 52. percre 2-0-s előnybe került, de a FIFA rangsorában harmadik belgák a második játékrész közepén öt perc alatt egyenlítettek, a 94. percben pedig egy kontra végén a győzelmet érő találatot is megszerezték.
"A mérkőzésen úgy éreztem, nincs különbség a két csapat között. A játékosaim az egész torna alatt nagyon pozitívak voltak, sokkal inkább, mint korábban. Még egy olyan gárda ellen is, mint Belgium. De mégis volt különbség" – fogalmazott a szakvezető, elárulva azt is: egyelőre nem tudja, hibázott-e a hétfői találkozón, kezében tartotta-e az irányítást.
"Két góllal vezettünk, és mégis kikaptunk. Nem a játékosokon múlott. Talán én vesztettem el az irányítást. Amikor Belgium belőtte a harmadik gólját, magamat okoltam, és megkérdőjeleztem a taktikámat" – tette hozzá.