Póker: akik taroltak, mégsem lettek népszerűek

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A pókervilág legfontosabb versenyének győztesei egytől egyig hatalmas vagyont nyertek, ugyanakkor a komoly pénznyeremény nem jár feltétlenül együtt a dicsőséggel és a népszerűséggel.


A pókerről mindent
A hvg.hu pókerrovatának szakmai partnere a poker24.hu.
A pokerlistings.com érdekes összeállítást készített a közelgő WSOP kapcsán. A nyári tornasorozat a legnagyobb érdeklődéssel várt eseménye az évnek, míg a főverseny a legnagyobb nyereménnyel kecsegtető viadal. A győztes több millió dolláros fődíjat söpör be, ám a hatalmas pénzösszeg nem garancia a népszerűségre. Íme az öt legkevésbé kedvelt főverseny-győztes: 2007-ben Jerry Yang nyerte meg a WSOP Main Eventet és annak fődíját, ám hiába a siker, nem sikerült elfogadtatnia magát a pókertársadalommal. Ennek egyik oka, hogy a totális ismeretlenségből érkezett, és ez a hatalmas siker után sem változott meg. Yang 8,2 millió dollárt nyert, ám azóta mindössze egyetlen alkalommal tudott fizetős helyen végezni jelentős pókerversenyen, akkor ezer dollárral gyarapította hatalmas vagyonát.

Amarillo Slim neve az utóbbi évekig minden szerencsejátékos számára ugyanazt jelentette. Az 1972-es főverseny győztese nagy megbecsülést élvezett a tengerentúli pókeresek között, Slim együtt kártyázott a legnagyobb legendákkal. A póker hetvenes években bekövetkezett változásában nagy szerepet játszott Slim népszerűsége, a kiváló pókeres a WSOP térhódításából is kivette a részét. Csakhogy az utóbbi években komoly vádakkal illették, 2004-ben felmerült, hogy zaklatott egy családjához tartozó tizenkét éves kislányt. Az ügyben szinte a teljes család Slim ellen vallott, aki azonban máig tagadja a pedofilvádakat. A játékos életéről az utóbbi időben filmet akartak készíteni, de a vádak miatt jelenleg úgy tűnik, nem készül el a Nicolas Cage főszereplésével tervezett mozi.

Amarillo Slim
A 2002-ben diadalmaskodó Robert Varkonyit sem tudta elfogadni a pókertársadalom. Sokak szerint könnyen elmaradhatott volna a póker újkori történelmében végbemenő robbanásszerű fejlődés, ha huzamosabb időn keresztül olyan szürke figurák végeznek a versenyek élén, mint amilyen Varkonyi. Egy évvel később Chris Moneymaker parádés győzelme szerencsére feledtette Varkonyi unalmas sikerét.

Jamie Gold három éve minden idők legnagyobb nyereményét söpörte be, 2009-ben ugyanis rekordlétszámmal zajlott a WSOP főversenye. Gold a verseny során sem szerzett sok támogatót, és népszerűsége a döntő asztalon sem nőtt meg. Arrogáns játékával ugyanakkor célt ért, és besöpörte a 12 millió dolláros rekordfőnyereményt. Sikerét beárnyékolta, hogy a hihetetlen összeg felére más is igényt tartott, Gold egy barátja azt állította, hogy a 12 millió fele őt illeti. Ugyanis a győztes a tízezer dolláros nevezési díj felét kölcsönpénzből fedezte, cserébe pedig felajánlotta esetleges nyereményének a felét jótékonykodó segítségének. Gold utólag nem kívánta teljesíteni kötelezettségét, így az ügy bíróság elé került. Ráadásul Gold a három évvel ezelőtti verseny óta nem tudott sok számottevő eredményt felmutatni, sőt, sokak szerint nem is jó pókeres, korábbi sikerét csak a szerencsének köszönheti.

Az 1994-ben diadalmaskodó Russ Hamilton sem lett a póker jószolgálati nagykövete. A ’80-as évek óta Las Vegasban élő Hamilton nagyon komoly csatában nyerte ugyan a tizenöt évvel ezelőtti főversenyt, ám a nyereményt és a győzelemből adódó népszerűséget nem pozitív ötletei megvalósítására használta fel. Hamilton lett az online pókervilágot alapjaiban megrázó csalássorozat arca, a különböző oknyomozások szinte mind ugyanarra a következtetésre jutottak: az Ultimate Betnél és az Absolute Pokernél történt csalások mögött ő áll. Mivel maga a vétkes a botrány tavalyi kirobbanása után visszavonult, nem derült ki az igazság, ám Hamilton a póker negatív figurájává vált, aki több ezer játékost rövidített meg, és sokakban keltette fel a kételyt az online termek működésével kapcsolatban.

A Poker24.hu legfrissebb hírei: PokerStars: 600 000 forint naponta