A történelmi ismeretek hiánya sajnos nem csak a "nemzeti" oldal és a posztkommerek múlthoz való viszonyulásában okoz rémisztő torzulásokat. Trianon okán a Milla is belefutott egy hatalmas nagy FAIL-be. A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából közzétették a Facebookon az egykori Brit Birodalom térképét az alábbi szöveggel: "Ma Trianon emléknap a parlamentben. Ehhez mi csupán annyit tennénk hozzá: a birodalom széthullásával a Britek - 1922-höz képest - elvesztették a terület 99,31%-át, a népesség 90%-át. Mégsem rinyálnak, hogy vissza Indiát, az USÁ-t, Ausztráliát vagy Kanadát. Különösen vicces a Nemzeti összetartozás napja egy olyan kormány uralkodása idején, amelyik példátlan sikerrel kergeti külföldre az állampolgárait."
Ehhez mi csak annyit tennénk hozzá, hogy a 92 évvvel ezelőtti trianoni döntéssel Magyarország összes elvesztett területe a magyar állam szerves része volt (még úgy is, hogy Horvátország autonóm "ország" volt ezen belül), míg a Brit Birodalomtól azóta függetlenedett egykori gyarmatok sosem voltak a brit állam - azaz Nagy Britannia - részei, tehát a hasonlat akkora tévedés, mint ide a Galérie des Cotelles. Az egyéb apró részletekre, mint békediktátum vs. hol békés-hol kevésbé békés kiválási folyamatok, nemzetközösséggé átalakulás, stb. most inkább ki sem térnénk. Magyarországon sem sokan "rinyálnak" az egykori Magyar Királysághoz - vagy esetleg a Habsburg Birodalomhoz, tudniillik mi is részei voltunk egy nagyobb birodalomnak elég sokáig - hosszabb-rövidebb ideig tartozó mindenféle birtokok után. Bár kétségtelenül vicces lenne, ha Kassa, Bártfa, Eperjes és Komárom után Halicsot és Lodomériát, Raguzát, Humot és Rámát is visszakövetelnénk, vagy esetleg Áder János igényt nyújtana be a Jeruzsálem Királya cím viselésére.
Trianon-emléknap alkalmából a Hírszerző jótanácsa: olvassunk minél többet a magyar (és világ) történelemről. Akkor elkerülhetjük az ilyen kínos szitukat.