Eredetileg úgy terveztük, hogy a mai napra valami közepesen izgalmas moralizálást eresztünk meg a Schmitt-ügy következményeiről. Hogy 22 évig kellett várni, míg végre egyszer valaki belebukik abba, hogy lopott, csalt, hazudott, pufajkában kémkedett, vagy, hogy milyen vicces, ahogy Mráz Ágoston és Bencsik András még ilyenkor is vállvetve próbálják Gyurcsányi mélységekbe taszajtani a magyar jobboldal becsületét. De a valóság ezúttal is legázolta a terveket. Úgy tűnik, az elnök bukása összezavarta tér-idő kontinuumot, mi meg csak ülünk a monitor mögött és pislogunk.
A Sándor-palotát ugyanis épp ostromolják, miközben a köztársasági elnök a TEK szoros felügyelete alatt áll, valószínűleg Hajdu János mondja meg neki, hogy mikor mehet el mosdóba, vagy ebédelni. Legalábbis ezt írták a baloldali lapok: a Népszabi online kiadása ostromnak nevezte a köztársasági elnöki palota előtt táborozó LMP-sek ülősztrájkját (most már csak őrzik a palotát), a Népszava szerint pedig „a köztársasági elnök lényegében a legegyszerűbb kérdésekben is döntésképtelenné vált, tegnap este óta a Terrorelhárítási Központ (TEK) szakemberei irányítják az államfő lépéseit.”
Míg azonban a Sándor-palota elestéért izgulunk, vagy azért, hogy kitör-e a Hajdu-puccs (nem is olyan rég a TEK páncélozott harcjárműveket kért kölcsön a honvédségtől, nem csak Posta Imrének volt gyanús ez!), az értelmiség jelesei is úgy érezték, hogy a nép elé kell állni ezekben a sötét órákban.
Körmendy Zsuzsanna a Magyar Nemzet vezércikkében bíztatta a népet, hogy minden nehézség ellenére fogadjon hűséget Orbánnak és a Fidesznek, hiszen az az egyetlen lehetősége. Borókai Gábor pedig a rendszerváltás utáni időszak történetében ritka bátor húzással nyílt színen, bátran és kertelés nélkül tett hitet a hatalomfüggő újságírás mellett, ahol etikai kérdés, hogy az újságíró ne nyilvánítgasson csak úgy semmilyen saját véleményt, hanem igazodjon a közösségi direktívához.
És ez még mind semmi. A Gödör klub súlyos bosszút eszelt ki azért, amiért bolsi módszerekkel paterolták ki az Erzsébet térről: hamarosan újrakezdik az SZDSZ-t, méghozzá 1988-tól. Egy józsefvárosi lakásban fog újra kinyitni a Rajk-butik: „A Gödör Klub hagyományosan megtartja a Költészet Napját. Klub nincs, lakás van, kis időutazás. Népszavalás, költők, írók, ismerős arcok, Víg Mihály, főzőcske, vörösbor, Dévényi Ádám koncert.”
Azonban azoknak sem kell aggódnia, akik az SZDSZ helyett a Habsburgok visszatérésére várnak: nyilván nem mai a hír, de mi ma tudtuk meg, hogy Ausztriában (ahol ugye a Habsburgokat nemrég visszaengedték a hatalomba) monarchista mozgalom indult, melynek célkitűzése a Habsburg címer alatt újraszervezni a régi dunai monarchia nemzetek felett átívelő kapcsolatait.
Csak aztán nehogy Budaörsnél összetalálkozzanak Hajdu János kormányzó HaHás egyetemistákkal megerősített seregeivel. Annak egyszer már rossz vége lett.