A döntést követő udvarias gratulációk mellett szkeptikus nyilatkozatok is megjelentek a német sajtóban. Abban szinte mindenki egyetértett, hogy politikai döntés született, abban azonban már nem, hogy e módszerrel a szövetségnek valóban a megfelelő várost sikerült-e kiválasztania. A lipcsei pályázatot új, vonzó tartalmakkal kell megtölteni, méghozzá szélsebesen - írta a döntést elemző írásában a Süddeutsche Zeitung, utalva arra: a végső döntést meghozó Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) képviselői számára nem sokat mond a berlini fal leomlása és az azt közvetlenül megelőző lipcsei tüntetés. "Ez egy politikai döntés volt. A sporthoz ennek semmi köze nincs" - kommentálta csalódottan a Münchenben meghozott határozatot a düsseldorfi győzelemben reménykedő észak-rajna-vesztfáliai sportminiszter. Nála jóval diplomatikusabban nyilatkozott a Spiegel internetes kiadásának Klaus Steinbach, a Német Olimpiai Szövetség elnöke: "Hamburggal minden bizonnyal könnyebb lett volna a dolgunk, ez azonban most már nem kérdés. A jövőben arra kell koncentrálnunk, hogy Lipcse pályázatát nemzetközi versenyre is alkalmas tartalmakkal töltsük meg." A döntés politikai jelentőségét még maguk a lipcseiek is elismerték: "Az, hogy a többnyire nyugati sportfunkcionáriusok alkotta nemzeti szövetség végül mégis két keletnémet város mellett adta le voksát, hosszú idő óta a legegyértelműbb, legbátorítóbb jele a német egység sikerének" - írta a Leipziger Volkszeitung. A német közvélemény - bár a lipcseiek prezentációja szinte mindenkit megérintett - egyelőre megosztott: a legfrissebb közvélemény-kutatási adatok szerint csak a németek 57 százaléka támogatja a keletnémet olimpia ötletét. Mindez persze fordítva is értelmezhető: tekintve, hogy a kiválasztáson az egykori vásárvároson kívül még négyen indultak, úgy is mondhatjuk: már az ország fele a lipcseiek mellett áll.
Lipcse pedig nagyon is komolyan gondolja. Polgármesterük, Wolfgang Tiefensee már szombaton, a döntés napján aláírta a NOK és a város közti együttműködési szerződést, kedden pedig megtették az első lépéseket a Lipcse 2012 Kft. megalapítására. A társaság székhelyeként Lipcsét jegyezték be, tulajdonosai 50,1 százalékban a NOK, 45 százalékban Lipcse, 4,9 százalékban pedig a német siker esetén a vitorlásversenyeknek helyet adó Rostock. A jelenlegi tervek szerint az új társaság felügyelőbizottságának elnöke Klaus Steinbach NOK-elnök lesz, helyetteséül pedig Wolfgang Tiefensee-t nevezik ki. A lipcseiek pályázatukban 2,5 milliárd euróra becsülték a rendezés költségeit, ebből egymilliárd eurót a Német Olimpiai Bizottság áll. Szakértők szerint az olimpia rendezési jogának elnyerése 1,1 millió turistát vonz majd a városba, csaknem 8 ezer új munkahelyet teremt - különösen az építőiparban és a szolgáltatási szektorban - és fokozza a hazai és nemzetközi vállalatok befektetési kedvét. Becslések szerint csak a többletturizmusból az összköltség fele fedezhető lenne.
Lipcse mellett eddig Budapest, Moszkva, Párizs, New York, Toronto, Isztambul Madrid, Havanna, az indiai Haidarábád és egy brazil város jelezte szándékát a 2012-es olimpia megrendezésére; a nevezési szándékot július 15-ig kell hivatalosan megerősíteni. A helyszínt 2005-ben jelöli ki a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.