Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Olajpuccs: katonai hatalomátvétel Sao Tomé és Príncipe afrikai szigetországban
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
Katonai államcsíny döntötte meg szerda reggel a kormány hatalmát a Nyugat-Afrika partjai közelében lévő Saó Tomé és Príncipe Demokratikus Köztársaságban. A Lusa portugál hírügynökség szerint a lázadók őrizetbe vették Maria Das Neves de Sousa miniszterelnököt és a szigetország kormányának több tagját, köztük az olajkincsek kiaknázásáért is felelős Rafael Branco közmunkaügyi minisztert.
A zendülők Fradique de Menezesnek, az ország - egykori portugál gyarmat - elnökének külföldi távollétét kihasználva hajtották végre az államcsínyt. A portugál állami rádió beszámolója szerint az államcsíny kezdetekor a fővárosban, Sao Toméban fegyverropogás verte fel a csendet, de sebesültekről nem érkezett jelentés, reggelre pedig elült a csatazaj. A hadsereg állítólag átvette az ellenőrzést a helyi televízió és a rádióállomások felett, amelyek jelenleg nem sugároznak adást. Az államcsíny szervezői egyelőre nem tettek közzé közleményt. Portugália Sao Tomé-i nagykövete elmondta, hogy egyelőre várják a puccsisták szándékainak tisztázását az ország jövőjével kapcsolatban. A Guineai-öbölben található, 120-140 ezres lakosságú Sao Tomé és Príncipe a világ egyik legszegényebb országa. A belpolitikai helyzet az elmúlt években ingatag volt, mivel a politikai pártok azon civakodtak, hogyan aknázzák ki a Guineai-öbölben nemrég felfedezett olajkincset, amelytől gyors gazdasági fejlődést és magasabb életszínvonalat reméltek. A Nigériával közösen tervezett tengeri olajkitermelésre vonatkozó versenypályázatokat nemrég írták ki, ami néhány nagy nemzetközi olajtársaság érdeklődését is felkeltette. (MTI)