Az épülő kerítés nyomvonala, amely hivatalosan a "terroristák beszivárgását" hivatatott megakadályozni Izrael területére, az Izrael és Ciszjordánia közötti úgynevezett zöld vonal (az 1967-es határ) mentén húzódik, de a zsidó telepek védelmében több kilométerre benyúlik palesztin területre. Bírálói attól tartanak, hogy idővel új határrá alakulhat át. A palesztinok az "apartheid falának" bélyegezték.
Miközben Washingtonban az Izraelnek szánt hitelek befagyasztásán gondolkodnak, értesülések szerint az amerikai kormány 26 millió dollárt készül a palesztinok rendelkezésére bocsátani a ciszjordániai és gázai övezeti menekültek támogatására. A pénzt az ENSZ segélyalapján keresztül juttatnák el a palesztin menekülteknek - tudatta George W. Bush elnök Colin Powell külügyminiszternek írott feljegyzésében. Az összeget "a menekültek előre nem látható és sürgős szükségleteinek" kielégítésére fordíthatnák.
Mahmúd Abbász palesztin miniszterelnök lemondta szerdára tervezett találkozóját Ariel Saron izraeli kormányfővel, mert a palesztin kormányfő elégedetlen annak a palesztin fogolycsoportnak az összetételével, amelyet Izrael szerdán szándékozik szabadon bocsátani. A palesztinok panaszkodtak, hogy a hétfőn közzétett, mindössze 352 nevet tartalmazó listán sok olyan rab szerepel, akinek amúgy is hamarosan letelt volna a büntetése, míg a többi szabaduló köztörvényes bűnöző, illetve (vádemelés és ítélet nélkül fogva tartott) "közigazgatási őrizetes". Izraeli tisztségviselők korábban 540 palesztin kiengedéséről beszéltek. (MTI)