Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Oroszország és az Arab Liga is ellenzi Arafat kiutasítását
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
Oroszország szerint "súlyos politikai hiba" lenne, ha végrehajtanák a Jasszer Arafat palesztin elnök kiutasításáról hozott izraeli döntést - figyelmeztetett pénteki közleményében az orosz külügyminisztérium. Az Arab Liga szóvivője Kairóban úgy fogalmazott, hogy a palesztin elnök kiutasításának "katasztrofális következményei" lennének, és "minden békeerőfeszítés halálát jelentené".
"Moszkva nagy aggodalommal fogadta" az izraeli kormány csütörtök este hozott elvi döntését Arafat kiutasításáról a ciszjordániai Rámalláhból, amelynek "rendkívül negatív következményei lennének a térség már amúgy is bonyolult helyzetében" - folytatódik a közlemény. A lépés "meghiúsítaná az izraeli-palesztin válság békés rendezésének esélyét, s az események elszabadulásához vezetne a legrosszabb forgatókönyv alapján". Oroszország felszólítja az érintett feleket, hogy tegyenek meg mindent "a konfliktus felszámolása és a politikai párbeszéd helyreállítása érdekében". Moszkva szerdán azt szorgalmazta, hogy nemzetközi jelenléttel kényszerítsék rá Izraelt és a palesztinokat az útiterv néven ismert béketerv megvalósítására - utal rá az AFP francia hírügynökség. A tervezetet az Egyesült Államok, az ENSZ, az Európai Unió és Oroszország alkotta "kvartett" dolgozta ki. Hisám Juszef, az Arab Liga szóvivője szerint a szervezet szintén ellenzi Arafat kiutasítását és célzott a nemzetközi közösség részleges felelősségére az izraeli kormány "agressziós politikájáért", hiszen az utóbbi "a legcsekélyebb jelentőséget sem tulajdonítja a nemzetközi törvényességnek, mert cselekedeteivel nem száll szembe kellő határozottsággal a nemzetközi közösség". Ha Izrael végrehajtaná csütörtöki elvi döntését, azzal "a szélsőségek és a bosszúvágy" útját kövezné - tette hozzá a szóvivő. Ahmed Maher egyiptomi külügyminiszter felhívást intézett az Arafat kiutasítását ellenző országokhoz, hogy lépjenek közbe Izraelnél az elvi döntés visszavonása érdekében - írják a pénteki egyiptomi lapok. Felhívását Maher Rómában tette közzé, ahol Hoszni Mubarak államfő kíséretében tartózkodik. Mubarak maga is szót emelt a tervezett izraeli lépés ellen, s ez ügyben "sürgős üzenettel" fordult George Bush amerikai elnökhöz - jelentette az egyiptomi közszolgálati televízió. (MTI)