Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
ENSZ BT: elhalasztott szavazás az iraki rendezési javaslatról
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
Az orosz ENSZ-nagykövet kérésére csütörtökre halasztotta a szerdára kitűzött szavazást az Irakról beterjesztett amerikai határozattervezetről, Az ENSZ Biztonsági Tanácsa. A halasztás oka, hogy Vlagyimir Putyin orosz és Jacques Chirac francia elnök, valamint Gerhard Schröder német kancellár tanácskozhasson a tervezetről.
Szergej Lavrov orosz ENSZ-nagykövet New Yorkban helyi idő szerint szerda este a szavazás elhalasztását kérte addig, amíg a három államférfi telefonkonferencián konzultál, hogy közös álláspontot alakítson ki a tervezetről. Lavrov a sajtónak nyilatkozva elmondta, hogy a három ország által közösen benyújtott módosító javaslatok közül nem mindegyiket vették figyelembe, ezért a vezetőknek meg kell vitatniuk a végleges szöveget a szavazás előtt. Az Egyesült Államok kedden terjesztette be hivatalosan Nagy-Britannia, Spanyolország és Kamerun támogatásával a korábban háromszor is átdolgozott tervezetet, és elutasította az orosz-német-francia módosító javaslatoknak azt a kulcselemét, hogy rögzítsék az iraki szuverenitás helyreállításának a menetrendjét. Az amerikai diplomácia ellenszavazatra egyedül Szíria esetében számít, amely szerdán számos módosító indítványt terjesztett be, egyebek között arról, hogy az ENSZ irányítsa az iraki átalakítást. A határozattervezet diplomáciai források szerint megkapja az elfogadásához szükséges 9 szavazatot, sőt Pakisztán és esetleg Kína voksával 11 voksot is begyűjthet. Szerdán este már csak az volt kétséges, hogy Oroszország, Franciaország, Németország tartózkodik-e, vagy esetleg igennel szavaz. (MTI)