Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Referendumon utasították el a kedvezményes honosítást a svájciak
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
A külföldiek szemében nem tűnhet "vonzónak, nyitottnak és kulturálisan sokszínűnek" az ország - írja hétfői számában az Agefi című svájci gazdasági napilap. A svájciak népszavazáson utasították el, hogy a második és harmadik generációs külföldi bevándorlók az eddiginél könnyebben megkaphassák a svájci állampolgárságot.
"Vannak vasárnapok, amikor az ember nem lehet büszke arra, hogy ehhez az országhoz tartozik" - írta a Le Matin napilap, Svájcot önző országnak nevezve. Az újság érdekességként megemlítette, hogy a franciaajkú svájciak többsége támogatta a referendumban foglalt javaslatokat, míg a németajkú svájciak túlnyomó része ellenük szavazott.
A referendum eredményei szerint a szavazók 57 százaléka elvetette azt a javaslatot, hogy a bevándorlók második nemzedéke 5 éves svájci iskolalátogatás után már megkaphassa a svájci útlevelet. További 52 százalékuk pedig elutasította azt a másik indítványt is, hogy a bevándorlók Svájcban született harmadik nemzedéke automatikusan elnyerje az állampolgárságot.
A Le Matin napilap szerint a jobboldali-konzervatív Svájci Néppárt (SVP) kifejezetten idegengyűlölő kampányt folytatott a referendumban felvetett kérdések elutasítására. A szavazók nem csak egy szűk kérdéskörre adták le voksukat, hanem a "nemmel" általában a külföldi menedékkérőknek fordítottak hátat.
A genfi Le Temps a "külföldieknek adott pofonról" írt a referendum kapcsán, míg a Berner Zeitung egyenesen a "demagógok diadalának" minősítette a népszavazás kimenetelét.(MTI)