Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Keményebb fellépéssel, több fedett ügynökkel kíván a terrorizmus ellen harcolni a CIA. Az új stratégiával az ügynökök folyamatosan "terepen" dolgoznának, a célszervezetekbe beépülve. Az új stratégia jóval kockázatosabb az eddiginél, az ügynökök már nem élveznének diplomáciai mentességet.
Az eddigieknél agresszívebb, fókuszáltabb stratégiával kíván a terrorszervezetek és a „lator államok”, mint Észak-Korea vagy Irán, ellen fellépni az amerikai titkosszolgálat – írja a USA Today napilap belső CIA-s forrásokra hivatkozva. Az újság úgy tudja, a Porter Goss műveleti igazgató által kidolgozott új koncepció elsősorban a beépített ügynökök hálózatára kíván építeni.
A CIA jelenleg a diplomáciai hálózatra épít: ügynökei formálisan az amerikai nagykövetségek és konzulátusok alkalmazottai. Fő feladatuk informátorok rekrutálása, illetve az ellenséges szolgálatok ügynökeinek beszervezése.
Az új stratégiával ez változna, az ügynökök folyamatosan „terepen” dolgoznának, a célszervezetekbe beépülve. A változtatás oka, hogy az eddigi technikák ma már nem hatékonyak.
Az új stratégia ugyanakkor jóval kockázatosabb az eddiginél, az ügynökök már nem élveznének diplomáciai mentességet, arról nem is beszélve, hogy egy lebukást nagy valószínűséggel túl sem élnének.
A paradigmaváltás terve nem egészen váratlan: a szeptember közepén kinevezett Porter Goss az első pillanattól fogva keményebb, agresszívebb szerepben kívánta a CIA-t látni.