A kenyai fővárosban hozott 1574-es számú határozatban a BT politikai és gazdasági segítséget ígért Kartúmnak a 21 éve tartó dél-szudáni polgárháborút lezáró békemegállapodás aláírása esetére, és az erőszakos cselekmények azonnali beszüntetésére szólított fel a nyugat-szudáni Darfúr tartományban. A határozat mellékleteként a szudáni kormány és a fő dél-szudáni lázadó szervezet, a Szudáni Népi Felszabadítási Hadsereg nyilatkozatot írt alá arról, hogy az év végéig megkötik az átfogó béke-megállapodást.
A határozat nem rendelkezik szankciókról, s emiatt emberi jogi szervezetek máris bírálták, a Darfúrra vonatkozó két korábbi BT-határozat ugyanis büntetőintézkedéseket helyezett kilátásba a kormány ellen. A Human Rights Watch elnevezésű jogvédő szervezet szerint a szudáni kormány ezzel most "biankó csekket" kapott arra, hogy folytassa a nyugat-szudáni tartomány civil lakosságának üldözését.
Darfúrban a 2003 februárja óta tartó, a hadsereg által támogatott arab milíciák és két lázadó szervezet között zajló konfliktusban több mint 70 ezren haltak meg. Többségük polgári személy volt, akik az üldöztetés, betegségek és éhínség következtében vesztették életüket, 1,8 millióan pedig elmenekültek. A darfúri határozatot ezúttal - a két korábbival ellentétben - megszavazta Algéria, Kína, Oroszország és Pakisztán is, éppen azért, mert nem fenyeget szankciókkal. Kína és Oroszország a szudáni kormány fegyverszállítója.