8. helyezett: Világháborús kivonulás
A náci Németországgal vívott háború egyik legvéresebb hónapját követően az Egyesült Államok képviselőházának republikánus vezetői követelték az amerikai katonák Európából való kivonását, mondván: a nácik nem jelentenek közvetlen veszélyt az országra - állt egy interneten terjesztett körlevélben, amelyet az iraki beavatkozás mellett érvelő amerikai polgárok hétköznapi vitatkozásaikban gyakorta fel is használtak.
„Ingoványos talajra tévedtünk; semmifajta bizonyíték nincs arra, hogy a Pearl Harbor-i támadáshoz a németeknek bármi közük volna. A nácikkal vívott háború csak a Japánnal folytatott küzdelmünkről tereli el a figyelmet” – idézett – név nélkül – egy képviselőt a Képviselőház republikánus tagjai csapatkivonást követelnek című írás. „Előbb a Csendes-óceán térségében elkezdett munkát kellene befejeznünk, mielőtt Európa problémáiba beleártjuk magunkat; a náci Németország emellett nem is jelent közvetlen veszélyt az Egyesült Államokra” – folytatta a képviselő az érvelését, amely kísértetiesen hasonlított az amerikai vezetés külpolitikáját bírálókéhoz.
Az e-mailekben terjedő levél hatása rendkívüli volt, mindaddig, amíg a snopes.com webszájt, amely az interneten terjengő „kamuhírek” leleplezésére szakosodott, utánanézett a forrásnak. A szájt megállapította: az 1944-re dátumozott cikk valójában John Hawkins és Perry Bullock tollából származott, akik írásukat idén májusban – némileg visszadátumozva - publikálták a Right Wing News-on, egy magát konzervatív hírek és vélemények közlésére szakosodott internetes kiadványnak tituláló szájton. Hamar kiderült, a cikk csupán fikció, valójában a jelenlegi és a korabeli helyzet hasonlóságának szemléletes ábrázolására szolgál.