Kóka János elmondta: a két ország a hitelt kedvezményes feltételekkel, részben állami támogatással veheti igénybe. Az állami támogatás mértéke nem haladhatja meg a 35 százalékot, célja a kamatköltségek és az exportgarancia költségeinek átvállalása lehet - a gazdasági miniszter.
A tárcavezető hangsúlyozta: a négymilliárd forintos hitelkeret terhére magyar vállalkozók szállíthatnak olyan berendezéseket és készleteket, amelyekre a legnagyobb szükségük van az érintett államoknak. Példaként említette a víztisztító berendezéseket, orvosi eszközöket, gyógyszereket, élelmiszert és ruhát. A miniszter kiemelte: a költségvetésben a segélyhitel forrásai rendelkezésre állnak. Mint mondta, az OECD-államok számára előírás a hátrányos helyzetű országok támogatása a kötött segélyhitel révén. Magyarország legutóbb Bosznia-Hercegovina számára nyújtott ilyen hitelt a tuzlai víztisztító projekt megvalósítására.
Négymilliárd forintos segélyhitelről döntött a kormány
Utolsó frissítés:
A magyar kormány kötött segély keretében négymilliárd forintos hitelt biztosít a délkelet-ázsiai katasztrófa által leginkább sújtott Thaiföld és Indonézia számára - közölte a gazdasági miniszter a kormányülést követően.