A halálos áldozatokról vagy az eltűntekről közzé tett hivatalos névsorokban azonban egyetlen mianmari sem szerepel. "Biztos vagyok benne, hogy mianmari munkások százai vesztették életüket a pusztító szökőárban, de ezzel senki sem törődik, és ez tragikus" - mutatott rá Aung Zaw, a kivándoroltak "Irrawaddy" című lapjának szerkesztője, aki Thaiföldről kíséri figyelemmel a katonai uralom alatt álló szomszédos országban végbemenő fejleményeket.
Múlt héten a thai televízió arról számolt be, hogy a katasztrófa sújtotta övezetben 456 mianmarit tartóztattak le; a munkások nem tudták magukat hivatalos okmánnyal igazolni. Egy a dpa német hírügynökségnek nyilatkozó thai bevándorlási szakértő, Pranom Somwong szerint a letartóztatottak egy része vendégmunkás volt, de szerinte nem kizárt, hogy többen közülük rendelkeztek papírokkal, ám a szökőárban – sok nyugati turistához hasonlóan - elvesztették azokat.
Somwong szerint Thaiföldnek csupán a természeti katasztrófa által sújtott hat tartományában mintegy 250 000 mianmari él. Többségük a nyomor elől menekült szülőhazájából, de nem valamennyien hivatalos úton. A katasztrófa túlélői közül sokan azért nem jelentik be eltűnt hozzátartozóikat, mert félnek, hogy kiutasítják őket az országból vagy büntetés vár rájuk.