"A magyar hatóságok és civil szervezetek tehát semmilyen formában nem hagyhatók ki a sokakat, így a hazai közvéleményt is aggasztó beruházás engedélyezési eljárásból" - olvasható a közleményben.
A Greenpeace hétfőn szólította fel a magyar kormányt és Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi minisztert, hogy az aranybánya ügyében haladéktalanul kezdeményezzék a nemzetközi hatásvizsgálatot.
A tárca szerint a keddi értesítés lehetővé teszi, hogy a magyar természetes és jogi személyek ugyanolyan jogú résztvevői legyenek a Verespatakra tervezett külszíni aranybánya környezeti hatásvizsgálati eljárásnak, mint a román természetes és jogi személyek.
Románia az értesítést a magyar kormány többször hangoztatott kérésére és az országhatárokon átterjedő környezeti hatások vizsgálatáról szóló, úgynevezett Espooi ENSZ egyezménynek eleget téve küldte el Budapestre.
A közlemény kitér arra, hogy Persányi Miklós a napokban kért tájékoztatást román kollégájától a projekt engedélyezési eljárásáról, valamint személyes találkozót kezdeményezett az aktuális ügyek megbeszélésére.
A megbeszélésre január 17-én kerülhet sor, amikor Sulfina Barbu is tagja lesz a Magyarországra érkező román kormánydelegációnak.