"Ukrajna kétoldalú szerződést írt alá Oroszországgal a bűncselekményekkel gyanúsított személyek kölcsönös kiadásáról. Ez vonatkozik Berezovszkij úrra. De Ukrajna egyúttal részese a genfi egyezménynek is, amely előírja, hogy az egyik részes államban menekültstátust kapott személyek automatikusan élvezik ezt a státust a többi részes államban is" - állapította meg Roman Zvarics az Izvesztyija keddi számában, hozzátéve: mivel a nemzetközi jog a többoldalú szerződéseknek elsőbbséget ad a kétoldalúakkal szemben, Berezovszkij úr esetében a genfi egyezményt kell alkalmazni.
A Londonban élő Berezovszkij január végén jelentette be, hogy Kijevbe akar költözni. Az egykori oligarcha Borisz Jelcin orosz elnök környezetéhez tartozott, de szembekerült utódával, a 2000-ben megválasztott Vlagyimir Putyinnal, és 2001-ben emigrációba kényszerült. Az orosz igazságszolgáltatás nagy kárt okozó csalással és hivatali visszaéléssel vádolja.
Az Izvesztyijának arra a kérdésére, hogy nem lenne-e egyszerűbb Berezovszkijt nemkívánatos személlyé nyilvánítani, s ezzel elejét venni a "hidegháborús" bonyodalmaknak Moszkvával, Zvarics rámutatott: "Ehhez megfelelő indokok kellenének. Ha Berezovszkij nemkívánatos személlyé válik számunkra, akkor miért kívánatos Jurij Luzskov moszkvai polgármester?" - tette fel a kérdést, arra utalva, hogy Luzskov novemberben részt vett egy kelet-ukrajnai szeparatista kongresszuson.