A szervezők egy Nyugat-Európában dívó megmozdulási forma, "flashmob" révén kívánják kifejezésre juttatni üzenetüket. A flashmobon rövid ideig gyűlnek össze az emberek, akiket korábban interneten keresztül, levelezőlistákon értesítenek arról, hogy mit kell tenniük. A "villámgyülekezet" tagjai rendszerint az ilyen rendezvényeken látják egymást először.
A kolozsvári flashmob szervezői honlapon arra kérik a résztvevőket: hozzanak magukkal egy tárgyat, amelyre az igen szó legyen ráírva. A szervezők szerint "az igen emberibb, mint a nem, és az igenre törekedni jó."
Eörsi Mátyás szombati kolozsvári esete heves visszhangot váltott ki az erdélyi közéletben. Huszonhat erdélyi magyar közéleti személyiség például tiltakozó nyilatkozatot adott ki. Az egyetemes emberi jogokkal és a közérdekű kérdések megvitatásához szükséges kulturált párbeszéd követelményeivel ellentétesnek tartják, hogy március 5-én az EMTE kolozsvári székhelyén Eörsi Mátyás SZDSZ-es képviselő szólásszabadságát korlátozták a tüntetők.
A Szilágyi Pál rektor által aláírt közleményben az egyetem vezetősége elhatárolódott a "sajnálatos incidenstől". Emlékeztet: sem az EMTE hallgatói, sem oktatói nem vettek részt az előadást megakadályozó tiltakozó akcióban, és annak megszervezésében. "Az egyetem kizárólag az oktatást és a tudományos kutatást szolgálja, és nem lehet egyes politikai pártok céljait szolgáló megnyilvánulások színtere" - áll a közleményben.