A szervezők úgynevezett flashmob révén kívánták kifejezésre juttatni üzenetüket. A Nyugat-Európában dívó, az emberek sokkolását célzó performansz résztvevői általában internetes levelezőlistákon értesítik egymást. Ez esetben is ez történt.
Az EMTE kolozsvári épülete előtt megjelent 25-30 fiatal az igen szót tartalmazó tárgyakat tartott a kezében. Számítógép billentyűzetére, sapkára, papírcsákóra, műanyag virágcserépre, táskára, CD-lemezre írták rá az igent a résztvevők.
Az akció előtt az erdélyi magyar internetes fórumokon felmerült annak a lehetősége, hogy a helyszínen nemet tartalmazó táblákkal is megjelennek más személyek. Végül ez elmaradt, a körülbelül tíz percig tartó flashmobot senki sem zavarta meg.
Az egyik résztvevő elmondta: nem szeretné, ha valaki ezt az akciót politikailag értelmezné, hiszen a jelenlevők nem Eörsi Mátyás iránti rokonszenvtüntetésre gyűltek össze. Hangsúlyozta: az igent metaforikusan kell értelmezni, azt szolgálja, hogy megteremtsék a párbeszéd légkörét.
Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének elnöke Kolozsváron tartott könyvbemutatóján úgy vélekedett: Eörsi Mátyás azt kapta az erdélyiektől, amit megérdemelt. Az MVSZ elnöke szerint az országgyűlési képviselőt feltartóztató fiatalok civilizált módon viselkedtek, ezzel szemben Eörsi megpróbált magának erőszakosan utat törni a tiltakozók között.
Incidensek nélkül zajlott a kolozsvári flashmob
Utolsó frissítés:
Incidensek nélkül zajlott a kolozsvári értelmiségiek egy csoportjának kolozsvári tüntetése, amely lényegében paródiája volt az Eörsi Mátyás szabaddemokrata politikust a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemre (EMTE) be nem engedő fiatalok korábbi tiltakozásának.