A konfliktus oka, hogy a különböző mértékű támogatások miatt szegényebb és gazdagabb részre osztott falu vezetője azt akarta, hogy az ő falurészén legyen az 50-60 gyermeket befogadó óvoda, amelyet a Karitasz máshol, a buddhista templom mellett biztosít - közölte Bilkei-Gorzó Borbála, a csoport sajtóreferense.
Az elutasítás annak is köszönhető, hogy a károsultak pénzt szerettek volna kapni, a Karitász csoport pedig lelkisegély-szolgálatot nyújt - tette hozzá.
A Karitász dolgozóit a csoportnak dolgozó tolmácson keresztül fenyegették meg veréssel arra az esetre, ha folytatják a munkát. A csoport tovább működteti az óvodát, ám munkájukat csak azoknál a házaknál folytatják, ahol szívesen látják őket, nem akarván tovább mélyíteni a két falurész közötti ellentétet.
A házról házra járó, pszichiáterekből és pszichológusokból álló, lelkisegélyt nyújtó csapatnál biztonsági intézkedéseket vezettek be, ők ezentúl egyenruha nélkül és csak délelőtt dolgozhatnak a faluban, délután más településeken segítenek - írta közleményében Bilkei-Gorzó Borbála.
Közlése szerint a tapasztalatok azt mutatják, szükség van a beszélgetős terápiákra, hiszen a romok mellett sátrakban élő emberek két és fél hónappal a szökőár után is rettegnek az óceántól, és a cunamiról még alapvető információkkal sem rendelkeznek.