Szerte az Európai Unió tagállamaiból érkeztek tüntetők, akik több tucatnyi európai szakszervezet - köztük a belga FGTB, a német DGB és IG Metall, a francia CGT és CFDT, az olasz CGIL, a spanyol CCOO és a lengyel Szolidaritás - zászlóit lengetve Brüsszel Déli pályaudvarától indultak el röviddel 14 óra után. A több munkahelyet, jobb körülményeket, a szociálisan érzékeny Európa megóvását és a "Bolkestein-direktíva" visszavonását követelő tömeg átvonul a belga főváros központján, és az Északi pályaudvarhoz érve várhatóan 17 óra után fejezi be a demonstrációt.
Az Európai Unió állam- és kormányfőinek jövő hét eleji brüsszeli tanácskozásához időzítve a 76 európai szakszervezetet tömörítő CES azt követeli, hogy a munkához való jogot és az alapvető szociális jogok védelmét jelöljék ki az unió egyik elsőrendű feladatának.
Frits Bolkestein, az előző, Romano Prodi által vezetett Európai Bizottság roppant liberális szemléletű belső piaci biztosa dolgozta ki a szolgáltatások európai uniós liberalizálására vonatkozó jogszabály tervezetét, amelyet egyes tagországok, köztük Németország és Franciaország, jelenleg a kelleténél liberálisabbnak tartanak, Kelet-Európában viszont mihamarabb bevezetni sürgetnek.
A tervezet fontos, de roppant vitatott eleme az a javaslat, hogy a liberalizálás után a szolgáltatókra csakis anyaországuk szabályai vonatkozzanak, függetlenül attól, hogy az EU mely államaiban tevékenykednek. Ez az egyik elem, amely a bírálók szerint szociális dömpinget okozhatna.