Németországban a ZDF közszolgálati televíziós csatorna nézői a Német Szövetségi Köztársaság első kancellárját, Konrad Adenauert találták méltónak a "legnagyobb" jelzőre, a brit BBC hasonló vetélkedőjén pedig Winston Curchill volt miniszterelnök, második világháborús hős lett a "győztes".
Franciaországban a nézők interneten, SMS-ben vagy telefonon leadott szavazataikkal választották ki egy száz nevet tartalmazó listáról a döntőbe kerülő tíz személyt, akik közül végül az 1969-ben elhunyt de Gaulle-nak ítélték oda a "legnagyobb francia" jelzőt.
A második helyre Louis Pasteur (1822-1895) francia kémikus és bakteriológus, számos betegség - köztük a veszettség - megelőzésére szolgáló védőoltás felfedezője került. A harmadik Pierré abbé lett, aki 92 évesen az egyetlen volt a százas listán, aki még az élők sorában van. A negyedik helyre a lengyel születésű kétszeres Nobel-díjas fizikus, Marie Curie következik. Azután a komikus Coluche, az író Victor Hugo, a színész Bourvil, a drámairó Moliere, a mélytenger-kutató Jacques-Yves Cousteau és tizedikként Edith Piaf, a legendás sanzonette következik a sorban.
A legnagyobbak százas listáját - amelyre aztán szavazni lehetett - közvélemény-kutatás alapján állították össze, s a felsorolás nem egy szempontból meglepetést keltett. Így például Bonaparte Napóleon császár csak a 16. helyen szerepelt, alig valamivel megelőzve a komikus Louis de Funest. A világhírű labdarugó, Zinedine Zidane pedig Nagy Károlyt és a néhai szocialista köztársasági elnököt, Francois Mitterand-t megelőzve került a 21. helyre került.