A holland parlament frakciói felvilágosítást kértek a hágai kormánytól az ügyről, amelyhez hasonló még nem fordult elő holland légijárattal az Egyesült Államokban.
Mint a KLM szóvivője elmondta, tisztázásra szorul az a körülmény, miként jutottak hozzá az amerikai hatóságok annak a két légi utasnak a nevéhez, akiknek gyanús voltára hivatkozva megtagadták a légtér használatát a holland repülőgéptől.
Az amerikai hatóságoknak csak az Egyesült Államokban leszállni szándékozó légi járatok utaslistájába van joguk betekinteni - emlékeztetett a szóvivő -, ám a szóban forgó KLM-járat Amszterdamból Mexikóvárosba tartott; a menetrend nem is tartalmaz leszállást amerikai földön. Ennek dacára a pilótáknak, akik már Kanada fölött jártak a repülőgéppel, megtiltották, hogy berepüljenek az Egyesült Államok légterébe.
A kifogásolt két utasról nem tett közzé adatokat a KLM. Amszterdamban csupán annyit közöltek, hogy Hollandiában nincs "priuszuk" az illetőknek, és a londoni leszállás után is zavartalanul folytathatták útjukat a KLM-gép fedélzetén.