A rajna-pfalzi Ramstein az egyik amerikai támaszpont, ahol feltételezhetően még vannak robbanótöltetek. Az amerikai fél nem közöl adatokat, a németek 150-re becsülik a németországi robbanótöltetek számát.
A német szociáldemokrata védelmi miniszter felhívta a figyelmet arra is, hogy a berlini fal felszámolása, azaz a hidegháború vége óta az Európában lévő amerikai atomeszközök 95 százalékát kivonták. Szakemberek szerint 1999 óta már csak repülőgépekről ledobható atombombák vannak Európában, illetve vannak atomeszközök brit tengeralattjárókon, s birtokol atomfegyvereket Franciaország is, de ez utóbbi nem esik NATO-ellenőrzés hatálya alá.
Struck jelezte, hogy a társkormányzó zöldek külügyminisztere, Joschka Fischer egyetért az elgondolással. Struck arra a kérdésre válaszolva, hogy a német kormány fogja-e követelni az atomfegyverek kivonását, kijelentette: konzultálni akarnak mindazon szövetségesekkel, amelyek területén még vannak atomeszközök.
Kurt Beck, Rajna-Pfalz tartomány szociáldemokrata miniszterelnöke szerint nincs olyan fenyegetés, amely indokolná atomfegyverek tartós tárolását német területen. Az amerikai atomfegyverek kivonását Németországból Guido Westerwelle, az ellenzéki liberálisok elnöke is felvetette már.