Fehérzaj-generátor, infravörös mozgásérzékelő, elektromágnesesmező-detektor, negatív energiákat távol tartó, sárgarézzel bevont pálcikák és kristályok – a felsorolt készülékek igazi divatcikkekké váltak az Egyesült Államokban. Bár a legtöbben nem hisznek az UFO-kban és a természetfeletti jelenségekben, az ebből származó profit egyre nő. Rengeteg bolt specializálódott szellemirtó és -felismerő kütyük árusítására, valamint szellemekkel kapcsolatos tanácsadásra. Régebben az ezirányú kereslet az USA-ban Halloween időszakára korlátozódott, most azonban egész évben virágzik a biznisz.
© sxc.hu |
Eddig a legtöbb szellemirtó nem kért fizetséget szolgáltatásaiért, az egyre nagyobb érdeklődés miatt azonban mind többen próbálnak meg megélni a mostanáig hobbi-szinten űzött foglalatosságból. Amerika egyik legszellemesebb városában, a San Antonio-beli Alamóban az Alamo City Paranormal vállalat szakemberei mintegy 80 ezer dolláros összértékű felszereléssel végzik munkájukat, és egy kiszállásért akár 50 dollárt is elkérnek. A szellemvilágban hívők úgy gondolják, hogy az 1836-os alamói csata áldozatai kísértenek itt, és szervezett keretek között 10 dollárért turisták is megtapasztalhatják a valós, vagy vélt jelenségeket, kölcsönzött detektorok segítségével.
A természetfeletti jelenségekben hívők úgy gondolják, hogy az UFO-k megváltoztatják egy terület elektromágneses mezejét, a szellemek pedig akár a rádió-, és fényhullámokban is változásokat idézhetnek elő. A szellemkeresők tehát olyan eszközöket igyekeznek beszerezni, amelyek ilyen változásokat mérnek, nem foglakozva azzal, hogy ezeket a készülékeket alapvetően teljesen más célra tervezték. Persze vannak speciálisan ilyen igényeket kielégítő eszközök is. A szellemdetektorok Jaguárja az AlphaLab TriField Natural EM Meterje, mely 300 dollárba kerül, és mind a mágneses, mind a rádió, mind az elektromos hullámokban bekövetkezett változásokat képes mérni. Áprilisban a Solid Alliance nevű japán cég is bemutatott egy szellemdetektort, melyet mindössze 119 dollárért árul, ami ráadásul saját memóriával is rendelkezik.
Vannak persze olyan emberek is, akik pont azt akarják bebizonyítani, hogy a természetfeletti nem létezik. Ilyen például James Randi, aki 1 millió dollárt ajánlott fel annak, aki egyértelműen bizonyítani tudja a paranormális létezését. Furcsa módon előtte még az egyik legnagyobb médiumot, Uri Gellert is cserbenhagyták képességei. Randi szerint a szellemdetektorok nem működhetnek jól, mert annyira érzékenyek, hogy szinte bármire reagálnak, a mobiltelefontól kezdve a fogtömésen át a több száz kilométerre becsapott villámig. A természetfelettiben hívőket azonban az ő tevékenysége sem tudja eltéríteni.