Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága a világ 36 országában, az idei első három hónapban beadott bevándorlási kérelmek számát összesítette. Eszerint az összes kérelem 19 százalékát, 15700-at francia hatóságok fogadtak el. Ez 4 százalékos növekedést jelent a megelőző három havi adatokhoz képest. A franciaországi kérelmek többségét török, kongói állampolgárok, Haitiből illetve Szerbia-Montenegróból származó menekültek nyújtották be.
A legtöbb kérelmet befogadó országok listáján Franciaországot az Amerikai Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Németország követi. A franciák az elmúlt másfél évben vették át a vezető szerepet, mégpedig azért, mert Nagy-Britanniában megszigorították a bevándorlási rendszert. (Korábban Franciaország csak tranzitország volt, átutaztak rajta a bevándorlók, hogy az álmok földjére, a szigetországba jussanak.)
Az ENSZ-adatok szerint 2005 első három hónapjában a vizsgált 36 országban összesen 81900 menekültkérelmet nyújtottak be, ami 17 százalékkal kevesebb 2004 utolsó három hónapjához viszonyítva.
Összességében a legtöbb menekült még mindig Szerbia és Montenegróból, illetve Koszovóból származik, s keres új hazát magának, ők nyújtották be a legtöbb kérelmet, noha számuk hat százalékkal, 5100-ra mérséklődött. Jelentősen, 42 százalékkal csökkent a korábban listavezető az orosz menekültek száma; a 4900 oroszként regisztrált ember többsége Csecsenföldről indul útnak. Az adatok tanúsága szerint sokan szeretnének letelepedni Nyugat-Európában Kínából, Irakból, Nigériából, Iránból és Örményországból.