A kérdést "elemezni fogjuk, a tárca is és ezt követően a kormány is. Fel fogjuk mérni, azt, hogy milyen erőforrásokat igényel ez, hogyan és milyen módon lehet ezt megvalósítani, ezt követően dönt majd a kormány" - nyilatkozta Bocskai István szóvivő.
A Népszabadságban kedden megjelent információja szerint a magyar kormány vizsgálja, hogy eleget tegyen-e a NATO kérésének, s adjon-e katonákat Afganisztánba, hogy vezessenek egy PRT-csapatot.
A HM szóvivőjének tájékoztatása szerint egy ilyen egységben részt vesznek civil szakemberek, kormányzati szakemberek is a különböző tárcáktól, akik az államigazgatásban segítenek ellátni a feladatokat, hiszen a cél a mindennapi élet beindítása.
A PRT-k létrehozása lassan, nehezen halad, s ezért a NATO vezetői hosszabb ideje az összes tagállamnál sürgetik a nagyobb szerepvállalást. Magyar részről nem is zárkóznak el ettől: Havril András vezérezredes, vezérkari főnök május közepén Brüsszelben közölte, hogy Magyarország szeretne tapasztalatokat gyűjteni arról, miként lehet PRT-t működtetni, s erről például a németekkel, akik rendelkeznek ilyen alakulattal, külön tapasztalatcserét fognak folytatni.
Magyarország egyébként már állomásoztat egy századot Afganisztánban, az ISAF keretében, s ezt - mint a vezérkari főnök kedden Brüsszelben megerősítette - a helyszínen is hagyják.