Az as-Sark al-Auszat című újság úgy értesült, hogy a feltételezett terroristák közül ketten megpróbáltak elmenekülni, de a biztonsági erők útjukat állták. A két másik idézett lap azonban úgy tudja, hogy egyikük sem tanúsított ellenállást. Elfogásuk helyszínén sem fegyvereket, sem lőszereket nem találtak.
A rijádi belügyminisztérium nem hozta nyilvánosságra, hogy a most letartóztatott gyanúsítottak szerepelnek-e az ország legveszedelmesebb 36 terroristáját felsoroló, nemrégiben közzétett listán.
Több száz terrorizmussal gyanúsított személyt tartóztattak le a sivatagi királyságban azóta, hogy 2003 májusától kezdődően az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat szaúd-arábiai ága merényletek és támadások sorozatával hívta fel magára a figyelmet.
Szaúd-Arábia egyik legnagyobb tekintélynek örvendő hittudósa óva intette az ország ifjúságát attól, hogy Irakba menjenek harcolni. Abdullah al-Mutlak sejk vasárnap este egyetemistákkal tartott találkozóján arról beszélt, hogy az iraki beduinok jutalom fejében már többször fogságba ejtettek és elárultak az amerikai katonáknak a lakatlan vidékeken bujkáló szaúd-arábiai harcosokat. "Tudnunk kell, hogy az iszlám a történelem folyamán az erő és a gyengeség különböző korszakait élte meg. Jelenleg a gyengeség szakaszában van, ezért a szaúdiaknak nem szabad "kockára tenni életüket és hitüket" Irakban.
Arab titkosszolgálatok szerint az Irakban öngyilkos merényleteket elkövető és rendőröket gyilkoló külföldi szélsőségesek egy része Szaúd-Arábiából származik. Szakértők úgy becsülik, hogy ez idő szerint 1000 és 3000 közé tehető az Irakban tartózkodó szaúd-arábiai harcosok száma. A rijádi uralkodóház már többször hangsúlyozta: azon fáradozik, hogy megakadályozza a szélsőségesek