Habib al-Adeli belügyminiszter vasárnap nem zárta ki, hogy összefüggés van a sínai-félszigeti üdülőhelyen elkövetett, csaknem kilencven halálos áldozatot követelő merényletek és a tavaly októberben, szintén a Sínai-félszigeten a tábai Hilton szálloda és két étterem ellen végrehajtott, harmincnégy emberéletet követelő merénylet között.
A nyomozás eddigi eredményei szerint a szélsőséges merénylők mintegy 500 kilogrammnyi robbanószert használtak fel. A robbanóanyag felét az óvárosi bazár területén felrobbantott gépkocsiban rejtették el. A Naama-öböl városrészben fekvő Ghazala Gardens szállodánál szintén gépkocsiba rejtett pokolgép robbant. A harmadik pokolgépet egy táskába rejtve hagyták a városrész bazárjának bejáratánál lévő autóbuszmegállóban.
Az egyiptomi hatóságok már megtalálták a szállodai robbantást elkövető öngyilkos merénylő földi maradványait. A nyomozásban részt vevő illetékesek közölték, hogy az emberi maradványokat szakértői vizsgálatnak vetik alá az elkövető személyazonosságának megállapítása céljából. A rendőrök nem zárják ki, hogy a Ghazala Gardens szállodánál felrobbantott gépkocsi volánjánál Mohammed Ahmed
Szaleh Fulejfil ült, akit a tábai robbantásokban való részvétellel is gyanúsítanak.
Hétfőig harmincnégy halálos áldozat személyazonosságát nem sikerült megállapítani. A halottak többsége egyiptomi. Az eddig megerősített adatok szerint az áldozatok között két brit, két német, egy olasz és egy cseh állampolgár volt. Egyiptomi rendőrségi
források korábban két brit, két olasz, egy ukrán, egy orosz, egy holland és egy izraeli arab haláláról számoltak be, a cseh állampolgár halálát a prágai külügyminisztérium jelentette be.
Az egyiptomi kormány döntése értelmében a terrorcselekmény valamennyi áldozatának családtagjai 3000 és 5000 font közötti összegű egyszeri kártérítést kapnak.
A sarm-es-sejki terrorcselekmények ellenére az egyiptomi repülőterek a szokott rendben működnek. Az elmúlt 24 órában 142 külföldi és 18 belföldi járatot fogadtak.