Magyarország: még nem |
A hvg.hu megkereste a Külügyminisztérium segélyekkel foglalkozó főosztályát. Jakab Péter, a Nemzetközi Fejlesztési Együttműködési Főosztály osztályvezető helyettese elmondta, Magyarország pillanatnyilag nincs a támogatók között a külügyi segély forrásait felhasználva, mivel Niger nem szerepel a Nemzetközi Fejlesztési Együttműködési Program listáján; ez azonban nem azt jelenti, hogy a támogatásra a későbbiekben egyáltalán nem lesz mód. |
Több élelmiszerosztást is terveznek Tahoua térségében, Yama közelében és Niger más területein is, de eddig a segélyek csak a rászorulók töredékéhez jutottak el.
Az Egyesült Államok magas tápétékű élelmiszer-szállítmányt visz Franciaországból Nigerbe még ezen a héten, hogy egy iskolai étkeztetési program keretében szétossza mintegy 34 ezer gyerek között. Az USA kormánya közölte, ez évben már 13,75 millió dollárt költöttek arra, hogy Niger legyőzze az éhínséget.
A segélyszervezetek dolgozói szerint a gazdag országok képtelenek eleget áldozni arra, hogy megelőzzék a krízishelyzeteket. Yamában nagyon sok gyerek meglehetősen rosszul táplált, ám e megállapítás valós jelentése sokkal inkább ez: még épp nem csúsznak bele abba a törékeny állapotba, hogy az éhenhalás, vagy az immunrendszerük összeomlása fenyegesse őket - írja a CNN weboldala.
Rómában, a World Food Programme (WFP) címén bejelentették: 16 millió dollárról 57,6 millióra emelték a tervezett segély összegét. A program célja, hogy legalább 2,5 millió ember számára biztosítsanak élelmet Nigerben.