A washingtoni külügyminisztérium közlése szerint még nincs eldöntve, hogy Mahmúd Ahmadinezsád megkapja-e a vízumot. Ha nem, ez lesz az első eset a világszervezet történetében, hogy az Egyesült Államok megakadályozza valamely tagország vezetőjének részvételét a világszervezet közgyűlésének ülésszakán.
Az Egyesült Államok tudatában van annak, hogy milyen kötelezettségei vannak az ENSZ házigazdájaként, de nagyon komolyan kell venni az olyan híreket is, amelyek szerint "valakinek köze volt amerikai állampolgárok túszul ejtéséhez" - mondta Adam Ereli szóvivő.
Az amerikai kormány értesülése szerint Ahmadinezsád annak a diákcsoportnak a vezetője volt, amely 1979-ben megszervezte a teheráni amerikai nagykövetség elfoglalását. Még vizsgálják, hogy a jelenlegi államfőnek személyesen is köze volt-e a követségfoglaláshoz, miként azt hat egykori túsz állítja. Ahmadinezsád tagadja ezt az állítást.
Harcias iráni diákok 1979. szeptember 4-én megrohamozták az Egyesült Államok teheráni külképviseletét, és 444 napon át fogva tartottak ott 52 amerikai állampolgárt.
Washington mérlegeli, hogy megvonja a vízumot az iráni elnöktől
Utolsó frissítés:
Az Egyesült Államok mérlegeli annak lehetőséget, hogy megtagadja a beutazási vízumot az új iráni elnöktől, aki így nem vehetne részt az ENSZ Közgyűlésének szeptemberi New York-i ülésszakán.