A két politikus élő televíziós vitáját nagy várakozás előzte meg, legkevesebb 15 millió embert vártak a készülékek elé. Bár egy közvélemény-kutatási adat szerint a megkérdezettek 70 százaléka úgy nyilatkozott, hogy a párbaj várhatóan nem befolyásolja őket abban, miként fognak szavazni szeptember 18-án.
A konzervatív ellenzék (CDU, CSU) minimum 11 százalékkal vezet a szociáldemokraták előtt. Kérdés azonban, hogy szövetségesével, a liberális Szabad Demokrata Párttal (FDP) képes-e kormányzóképes többségre szert tenni. Szakemberek szerint a vasárnapi televízió vita nem arról dönt, hogy ki nyeri a választásokat, hanem arról, hogy a győzteseknek látszó konzervatívoknak szövetségesükkel, vagy riválisukkal, a szociáldemokratákkal kell-e majd kormányt alakítaniuk Angela Merkellel az élen.
A másik oldalon ugyanis a szociáldemokraták jelenlegi partnerükkel, a környezetvédőkkel együtt valószínűleg nem lesznek kormányzóképesek, s ez a kettős nem akar összefogni a tőle balra álló baloldali választási szövetséggel, akkor sem, ha a triónak többsége lenne a Bundestagban.
Németországban tartományi szinten nem ritka a nagykoalíció, országosan erre csak egyszer volt példa, 1966 és 1969 között.
Tizenötmillióan nézhették a Schröder-Merkel vitát
Utolsó frissítés:
Gerhard Schröder német kancellár úgy vélte, hogy kormányzása idején Németország békepolitikát folytató középhatalomként rögzítette helyét a világban, míg Angela Merkel, a konzervatív ellenzék kancellárjelöltje elmarasztalta a szociáldemokrata-zöld kormányt, mert Németország a gazdasági növekedésben sereghajtó az Európai Unióban.