Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Franciaországban hétfőre virradóra újabb rendbontások, ezen belül gépkocsi-gyújtogatások voltak, de a hatóságok szerint a randalírozók dühe fokozatosan alább hagy, s ha a tendencia folytatódik, hamarosan visszatérhet a rend.
Strasbourgban a feldühödött fiatalok gépkocsikat gyújtottak fel, a dél-franciaországi Toulouse-ban pedig egy iskolát. Az ugyancsak déli Provence körzetben égő gépkocsit vezettek neki egy öregek otthonának, Lyonban pedig, ahol kővel dobálták meg a rendőröket, gyújtóbombát dobtak egy mecsetbe, de az nem robbant fel. A hatóságok szerint a rombolók dühe érezhetően kezd alább hagyni, napról napra csökken a felgyújtott gépkocsik száma. Ha ez az irányzat folytatódik "a dolgok nagyon gyorsan visszatérhetnek a normális kerékvágásba" mondta Michel Gaudin országos rendőrfőkapitány, emlékeztetve rá, hogy a francia fiatalok egy átlagos, "nyugodt" szombat éjszaka is mintegy száz gépkocsit gyújtanak fel országszerte. Mint egy vasárnap nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatásból kiderült, a franciák többsége az indulatok felizzásáért sokak által kárhoztatott Nicolas Sarkozy belügyminiszterben bízik leginkább, ha arról van szó, hogy ki az a politikus, aki a legjobban tudja kezelni a súlyos helyzetet. A Le Journal du Dimanche által készíttetett felmérés során megkérdezettek 53 százaléka mondta azt, hogy támogatja a romboló fiatalokat csőcseléknek nevező, s nyilatkozataiban kemény fellépést ígérő Sarkozyt, 71 százalék pedig úgy nyilatkozott, hogy nem bízik Jacques Chirac köztársasági elnökben.