Mindkét csapat idegesen kezdett, a kapkodás sok kimaradt helyzetet, pontatlan lövést és passzt, valamint kevés gólt eredményezett. A félidő közepén hullámvölgybe került Németh András csapata, és a rivális a 21. percben előbb egyenlített, majd fordított.
A szünet jót tett a magyaroknak, mert a második félidő elején Ferling és Siti góljaival - no és a dán klubban játszó Pálinger védéseinek hála - fordított a válogatott. Ezt követően bizonytalanná vált az ötkarikás bajnok, csak a hétméterest hárító Karin Mortensen kapus tartotta a lelket a többiekben, de azt ő sem tudta megakadályozni, hogy 20-17-re ellépjenek a magyarok.
Nyolc perccel a vége előtt, 23-19-nél a dán szövetségi kapitány időt kért. Fruelund "értett a szóból", ugyanis gyorsan duplázott. A hajrában Görbicz újra bizonyította, miért a vb legjobb labdaellopója, Pálinger is hárított több lövést, és ez lelkileg teljesen összetörte a dánokat.
Az 57 meccset alig 84 ezren látták. Drágák voltak a jegyek és nem kapott reklámot az esemény, egyetlen vb-t hirdető plakátot sem láttam a városban - mondta Musztafa a tornát értékelő sajtótájékoztatón. "Sajnos a város vezetői is magára hagyták a vb-t. Szentpétervár polgármesterével nem is találkoztam, az alpolgármester egy nap jött ki a csarnokba. Máskor államfők, királyok társaságában nézem végig a mérkőzéseket. Az érdektelenségre az sem lehet magyarázat, hogy a női kézilabda Oroszországban a sportágak népszerűségi rangsorában nincs ott a legjobb húsz között."
A szervezők a csoportmeccsek után különböző akciókkal igyekeztek több szurkolót csábítani a csarnokokba: 14 éven aluliak, nyugdíjasok és mozgáskorlátozottak ingyen tekinthették meg a meccseket, de ettől sem nőtt jelentősen a nézőszám.
Híradó Online-MTI