Magasabb támogatottságnak örvend Románia, Ukrajna, Bulgária és Horvátország, míg Bosznia és Hercegovina, valamint Szerbia és Montenegró még Macedóniánál is kevésbé népszerű. A legkisebb támogatottságot Albánia és Törökország élvezi (utóbbi már megkezdte a csatlakozási tárgyalásokat), esetükben a csatlakozás népszerűsége alig 30 százalék körüli, az ellenzők tábora pedig megközelíti az 50 százalékot.
Ukrajna uniós csatlakozását a megkérdezettek 42 százaléka támogatja, 43 százalék ellenzi. A 15 régi tagországban enyhén (3 százalékkal) csökkent Ukrajna támogatottsága (jelenleg 38 százalékos), a 2004-ben csatlakozott tíz tagországban pedig 9 százalékkal (57 százalék).
A felmérés szerint az említett országok EU-tagságának támogatottsága magasabb a 2004-ben csatlakozott tíz tagország közvéleményében, bár itt is folyamatosan csökken.
Az unió állampolgárainak csaknem fele (49 százalék) támogatja az unió további bővítését, míg 39 százalék ellenzi azt. Leginkább a görögök, a szlovénok, a lengyelek állnak pozitívan a bővítéshez (több mint 70 százalék), míg az osztrákok, a luxemburgiak, a franciák és a németek közül tízből hatan határozottan nemet mondanak.
EU-közvélemény: Macedónia inkább, mint Albánia és Törökország
Utolsó frissítés:
Az Európai Bizottság hivatalos közvélemény-kutatási intézménye, az Eurobarometer által végzett felmérés szerint az uniós állampolgárok 41 százaléka támogatja Macedónia felvételét, ezzel szemben 42 százalékuk ellenzi azt. (Viszonylag magas a határozatlanok 17 százalékos aránya.) Mint ismeretes, Macedónia nemrég vált az EU tagjelöltjévé.