A tizenegy holttest közül eddig tíznek a személyazonosságát sikerült megállapítani. Kedd délutáni adat szerint 34 ember sérült meg a hétfői szerencsétlenségben, ebből 18 jelenleg is kórházi ápolásra szorul. A hozzátartozók közlése szerint egy nő és három gyermek van az eltűntként számon tartottak jegyzékén.
Mentőkutyák négy testet lokalizáltak szimat alapján a romok alatt, de ezek még nem láthatók. Feltehetően ők az eltűntként nyilvántartott személyek. Nem lehet tudni, hogy az omladék alatt lévő emberek életben vannak-e még. A hatóságok nagyon valószínűtlennek tartják, hogy 24 órával a szerencsétlenség után, a kemény fagyban még találhatnak túlélőket.
Mintegy 500 tűzoltó, rendőr, mentőorvos és ápoló vesz részt a munkálatokban. A mentők egy része a szomszédos Ausztriából érkezett a határhoz közeli bajor kisvárosba. Kedden délután, röviddel négy óra előtt felfüggesztették a mentési munkálatokat, mivel szakértők újabb tetőrészek beomlásától tartanak.
A hatóságok ötvenre becsülik azok számát, akik a jégcsarnokban lehettek a tragédia bekövetkeztekor. Pontosan azonban nem tudják, ezért nehéz felmérni, hányan kerülhettek a leomló tetőzet alá. Azt sem tudni, hányan úszták meg sértetlenül, és mentek el esetleg a helyszínről, mielőtt jegyzékbe lehetett volna venni őket.
Dermesztő hideg és szakadó hó nehezíti a mentés munkálatait. Óvatosan kell eljárni, nehogy a megbolygatott romhalmazból kimozduló beton- vagy fémdarabok az esetleges túlélőkre vagy a mentésben részt vevőkre zuhanjanak. Ugyanakkor arra is ügyelni kell, hogy túlzott óvatoskodással ne veszítsenek időt, hiszen a zord téli időben minden perccel csökken annak az esélye, hogy bárkit is életben találjanak még a romok alatt.
Kezdetben markológépek és daruk segítették a mentők munkáját. Kedd délutánra azonban félretették e gépeket, és lapáttal, puszta kézzel hányják félre a roncsokat, törmelékeket, mivel úgy gondolják, hogy már közel járnak a négy (élő vagy élettelen) testhez, amelyek jelenlétét a romok alatt jelezték a mentőkutyák. A daruk alkalmazása arra korlátozódik, hogy láncokon lelógatnak róluk tűzoltókat a romok fölé, akik néhány centiméterrel a roncsok fölött lebegve próbálják letakarítani a havat a beomlott tetőzetről, mert félő, hogy az újabb hóréteg súlya alatt további omlás következhet be. Helyi illetékesek közlése szerint a jégcsarnok egyik oldalfala is ingatagnak látszik.
Helybeli lakosok azt mondták, hogy a fedett korcsolyapálya már rég felújításra szorult volna. A német ZDF televízió helyszíni tudósítása szerint látható repedés volt a tetőzeten már a tragédia bekövetkezte előtt. Az ARD televízió helyszíni beszámolója szerint hétfőn délután olvadt hólé csorgott be a tetőn át a csarnokba, ami a szerkezet nem éppen kifogástalan állapotára utal. Wolfgang Heitmeier polgármester visszautasította ezeket az állításokat. Mindenesetre a körzetileg illetékes traunsteini ügyészség gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított vizsgálatot.
A Bad Reichenhall-i tragédia hatására több német város - köztük a baden-württembergi Villingen-Schwenningen és a bajorországi Rosenheim - megbízást adott kedden építőmérnököknek a helyi korcsolyapályák, uszodák, sportcsarnokok tetőszerkezetének átvizsgálására.
Angela Merkel német kancellár részvétét nyilvánította az áldozatok hozzátartozóinak. Hangsúlyozta: különösen fájdalmas, hogy az áldozatok többsége gyerek és kamasz. Edmund Stoiber bajor miniszterelnök a helyszínre látogatott, és gyors segítséget ígért az érintett családoknak.