Irán már közvetlenül a határozat elfogadása előtt kilátásba helyezte, hogy mindenfajta együttműködést megszüntet a NAÜ-vel, és haladéktalanul felújítja nukleáris programját, ha az ügynökség kormányzótanácsa az ENSZ BT-hez fordul. Az iráni hatóságok ennek megfelelően előzetes írásbeli utasítást kaptak az addig felfüggesztett atomtevékenység folytatására. Mindezt megerősítette Dzsavad Vaidi, a NAÜ központjában tárgyaló iráni küldöttség vezetője, hangsúlyozva, hogy a határozat elfogadása miatt országa ismét hozzákezd az urándúsításhoz. Vaidi szerint a kormányzótanács határozata politikailag motivált, s nincs semmilyen jogi vagy műszaki alapja. A küldöttségvezető azzal vádolta az ügynökséget, hogy a határozattal megakasztotta a diplomáciát, és - mint fogalmazott - egyelőre nem világos, hogyan és mikor lehet majd visszatérni ahhoz.
Nem sokkal később a magas rangú iráni diplomata a teheráni televíziónak adott nyilatkozatában is megerősítette a korábban mondottakat. A Bécsből sugárzott interjúban az iráni küldöttségvezető mindehhez hozzátette: a határozat elfogadása nyomán
Irán halottnak nyilvánítja azt a moszkvai javaslatot is, amely szerint az iráni urándúsítást Oroszországban végezzék. Az orosz kormány a közelmúltban állt elő ezzel az indítvánnyal, remélve a kialakult nemzetközi válság enyhítését, továbbá az iráni urándúsítás átláthatóbbá tételét. Dzsavad Vaidi közölte, hogy a gazdasági célokat szolgáló urándúsítást Natanz városában haladéktalanul felújítják, összhangban azzal a határozattal, amelyet az iráni parlament a közelmúltban fogadott el. A diplomata a békés célokat szolgáló urándúsítás felújításáról beszélt, ugyanakkor a Nyugat attól tart, hogy a dúsított uránt Teherán nukleáris fegyver előállítására használhatja fel.
Hasonlóan fogalmazott a müncheni biztonságpolitikai fórumon részt vevő Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter-helyettes is, aki az ENSZ Biztonsági Tanácsának bevonását a konfliktus eszkalálódásaként értékelte. A diplomata hangoztatta, hogy országa "három éve mindent megtett a jó együttműködés kialakítása és az ellenőrzés lehetővé tétele érdekében". A NAÜ által elfogadott határozat nyomán Teheránnak nem maradt más lehetősége, mint a nukleáris tevékenység felújítása - jelentette ki.