A műveletet két intézmény végzi: a Michigan államban működő Crynocs és az arizonai Alecor-alapítvány, ahol már 142 "krionauta" várja az életre keltést. Érdekes, hogy sokan anyagi jólétükről is előrelátóan gondoskodnak. Végrendeletükben saját magukat jelölik meg örökösként. Egy Los Angeles-i tőzsdeügynök például 50 millió dollárt hagyott magára annak ellenére, hogy, mint elmondta, feltámadása és az örökséghez jutása annyira biztos csak, mint egy lottónyeremény.
Van némi alapja, hogy így gondolja, mert egy 2004-ben hibernált ember végrendeletét megtámadták az örökségből kizárt gyermekei. Az ügy még nem zárult le, de több mint 20 amerikai állam elismeri a végrendelkezőnek ezt a jogát és a kongresszushoz sok ügyvéd fordul azzal a kéréssel, hogy alkosson speciális törvényt a hibernálók esetére –írta a Corriere della Sera című olasz napilap.
Az Amerikánál kevésbé optimista és kisebb üzleti érzékkel megáldott Európában ennek a divatnak nem jósolnak nagy jövőt, mégis az Alcor Lichtensteinben megpróbálkozik vele. Reklámjában azt hirdeti, hogy érdemes "önvégrendelkezni" is, mert ha valaki 25 ezer dollárról indul, száz év múlva 8,5 milliót zsebelhet be. A cég reméli, hogy még a szkeptikusokat is meggyőzi ez a kecsegtető lehetőség.