Az ügyvéd azzal az érvvel próbálta rávenni Leonie M. Brinkema bírót a vallomás elutasítására, hogy Moussaoui nem ismeri el az amerikai bíróság illetékességét, csak az iszlám törvénykezést, így semmi kivetnivalót nem lát abban, ha hazugságokkal áll elő.
Az ügyész kérdéseire válaszolva elismerte, tudott arról, hogy két repülőgépet akartak a New York-i Világkereskedelmi Központ toronyépületeinek vezetni, de elfogásakor hazudott a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) ügynökeinek, hogy semmi se zavarja meg a merényleteket végrehajtását.
Ő lett volna az ötödik gép pilótája
2001. szeptember 11-én 19 terrorista eltérített négy utasszállító repülőgépet, amelyek közül kettőt a New York-i Világkereskedelmi Központ kettős felhőkarcolójának vezettek, egyet a Pentagon Washington melletti épületének, míg a negyedik repülőgép az amerikai főváros felé haladva Pennsylvaniában lezuhant. Ez utóbbit gépet a többi eltérített utasszállítóval szemben, nem öt, hanem csak négy terrorista kerítette hatalmába. A hatóságok eredeti feltevése az volt, hogy Moussaoui hiányzott a Pennsylvaniába lezuhant gépről, ő lett volna a 20. öngyilkos gépeltérítő, ha nem tartóztatják le 2001. augusztus 16-án a bevándorlási törvények megszegéséért Minnesota államban, ahol lejárt vízummal pilótakiképzésen vett részt.
Moussaoui hétfőn közölte, hogy nem a 20. gépeltérítő lett volna, hanem egy újabb gépet kellett volna eltérítenie a "cipőbombás" Richard Reiddel és másik három személlyel együtt 2001 szeptember 11-én és azt és Oszama bin Laden utasítására a Fehér Háznak vezetnie. Richard Reid két hónappal a New York-i és washingtoni terrortámadások után a cipőjébe rejtett pokolgéppel megpróbált felrobbantani egy Európából az Egyesült Államokba induló járatot. Az ügyvéd kérdésére, hogy miért írta alá azt a korábbi vallomását, amely szerint a 20. géprabló lett volna, Moussaoui úgy válaszolt, hogy azért, mert mindenki így hivatkozott rá, s ő ezt mókásnak találta.
Élet vagy halál?
Moussaoui korábban az állította, hogy neki nem a szeptember 11-i terrormerényletekben szántak szerepet, hanem egy későbbi, a Fehér Ház elleni repülőgépes merénylethullámban.
A per egyetlen tétje az, hogy a 37 éves algériai származású francia állampolgárra méreginjekcióval végrehajtandó kivégzés vagy pedig életfogytiglani börtön vár. A halálos ítélethez a vád képviselőinek bizonyítaniuk kell, hogy Moussaouinak közvetlen szerepe volt a csaknem háromezer áldozat életének kioltásában. Az ügyészek azzal érvelnek a halálbüntetés mellett, hogy Moussaoui megakadályozhatta volna a terrortámadásokat, ha nem hazudozik, hanem figyelmeztet a készülő veszélyre.