Jacques Chirac. Bőrbe kötve © AP |
A film alapgondolata szerint az archív felvételek sorából az államtitkár, a miniszter, a fővárosi polgármester, a miniszterelnök és végül az államfő Chirac 180 fokos politikai fordulatainak sora bontakozik ki; azok az árulások és ellentmondások, amelyek alapján úgy tűnik: Franciaország karrierista elnöke mindig tudta hogyan kell a hatalmat megszerezni és megtartani, csak éppen nem tudott vele mit kezdeni.
Az egymást megcáfoló felvételek montázsából áll össze a film, amelyből kiderül, hogy a franciák elnöke körülményektől függően váltogatta az évek során mondandóját. A csípős humorú film azt is megmutatja, amikor az 1998-as labdarugó-vb döntőjében a Stade de France tribünjén Chirac megpróbált a tömeggel együtt kiabálni, de rosszul kapta el a ritmust, így szája mindig rosszkor nyílt kiáltásra, ezért az elnök zavart tekintettel leste a többi szurkolót.
A francia napilapok kritikái szerint Michael Moore Fahrenheit 9/11 című amerikai filmjéhez hasonlóan a Jacques Chirac bőrében című áldokumentumfilm is középszerű. A másfél órás burleszk jól tükrözi, hogy Chirac egyszerre a tömeg és a média irányítója és foglya, a belőle sztárt csináló televíziónak köszönheti politikai felemelkedését, de ezen túl semmi több nem derül ki. A néző sokat nevet és végül szimpatikusnak és "tök lazának" tartja a mindenből nyertesen kikerülő cinikus és immorális francia államfőt.