John Negroponte nemzeti hírszerzési igazgató ismertette ezt a hírszerzési következtetést a brit BBC rádiónak adott pénteki nyilatkozatában. Nyomban elismerte, hogy az amerikai hírszerzésnek nincs egyértelmű, kétségtelen ismerete ebben a témakörben, az általa közölt időtáv inkább csak becslésen, mint kézzelfogható tényeken alapul.
Elismerte azt is, hogy az amerikai hírszerzés súlyos hibákat követett el az utóbbi években, és alaposan melléfogott egy-két ügy megítélésében. Utalt ezzel összefüggésben a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokra és az amerikai hírszerzésnek arra a 2003-as állítására, hogy az akkori Iraknak voltak tömegpusztító fegyverei.
Ugyanakkor kijelentette, hogy az amerikai hírszerzők és hírszerzési elemzők sokat tanultak a korábbi tévedésekből, és most sokkal körültekintőbben végzik munkájukat, becsléseik megalapozottabbá váltak.
Negroponte a terrorizmus fő támogatójának nevezte nyilatkozatában Iránt. Szavai szerint Teherán magatartása nemcsak Libanon, Izrael és a palesztin területek, hanem Irak vonatkozásában is aggodalmakra ad okot.